سردار شریف:‌

دستاوردهای انقلاب اسلامی فراتر از تصورات دشمن است

به گزارش نویدتهران، مسئول روابط عمومی کل سپاه با بیان اینکه رسانه با تولید برخی اخبار علاوه بر آگاهی بخشی تعیین رفتار نیز می‌کند گفت: دستاوردهای انقلاب اسلامی بسیار فراتر از تصورات دشمن است.

سردار سرتیپ دوم پاسدار رمضان شریف سخنگو و مسئول روابط عمومی کل سپاه در همایش تجلیل از خبرنگاران استان خراسان جنوبی با بیان اینکه امروز هر پیامی از سوی رسانه‌ها منتشر می‌شود برای تحقق هدفی است که صاحب رسانه آن را دنبال می کند،گفت: رسانه‌‎های غربی در حال حاضر تمام توان خود را بر بحرانی نشان دادن وضعیت فعلی جامعه و عدم امید به آینده گذاشته‌اند.

مسئول روابط عمومی کل سپاه با تاکید بر ضرورت ارتقای سواد رسانه‌ای در جامعه گفت: برخورداری از سواد رسانه‌ای کمک می‌کند تا پیام تجزیه و تحلیل شود تا مخاطب متوجه بخش درست آن شود.

سردار شریف با بیان اینکه سازمان علمی فرهنگی یونسکو در چند سال پیش متنی را منتشر کرد که فرد با سواد فردی است که پنج سواد داشته باشد ،گفت: این پنج عنوان شامل روابط عاطفی خوب با خانواده ،برقراری ارتباط مطلوب با محیط اطراف، درآمد مشخص ،سواد کلاسیک و سواد رسانه‌ای است که اگر فرد نتواند پیام دریافت شده را تجزیه و تحلیل کند و هدف از انتشار آن را نداند بی‌سواد است .

وی افزود: دنیای امروز سواد رسانه را قبل از سواد کلاسیک بیان می‌کند و در حال حاضر رسانه با تولید برخی اخبار نه تنها آگاهی بخشی بلکه تعیین رفتار نیز می‌کند بطور مثال در آستانه جنگ آمریکا علیه صدام تنها ۲۶٫۵ درصد موافق این جنگ بودند اما رسانه‌های آمریکایی با یک آرشیو قدرتمند و افراد حرفه‌ای که داشتند طرحی تهیه کردند که افکار عمومی را مجاب کنند که این تعداد موافق را به بیش از ۸۰ درصد افزایش دهند و ناشی از شیوه هدف گذاری رسانه های غربی است.

سردار شریف در ادامه تصریح کرد : رسانه قادر است با سرعت برق کاه را به کوه و کوه را به کاه تبدیل کند و دارایی‌های ارزشمند یک ملت را ضعیف و نداشته‌های خود را فوق‌العاده قدرتمند جلوه دهد.

وی با بیان اینکه رسانه های دشمن همواره در جهت کوچک نشان دادن قدرت فوق العاده مردم ایران و بزرگ جلوه دادن دشمنان و بحرانی نشان دادن شرایط فعلی تلاش می کند، بیان کرد: دستاوردهای این انقلاب بسیار عظیم‌تر، الهام بخش‌تر و فراتر از چیزی است که دشمن تصور می‌کند .

‌مسئول روابط عمومی کل سپاه بیان داشت: ایمان و اراده مردم ایران در طول ۴۰ سال اخیر با تجربیات متعدد به دست آمده و دشمن باید بداند ملت ایران غافلگیر نخواهند شد

وی با تاکید بر اینکه توانمندی عظیم و بالای قدرت دفاعی کشور بر هیچ‌کس پوشیده نیست و دشمن بداند دست از پا خطا کند قدرت واقعی انباشته شده جمهوری اسلامی را خواهد دید، تصریح کرد: داشته اصلی ملت ما معنویت و ولایت مداری است و فرزندان این ملت در نیروهای مسلح هوشیار هستند .

سردار شریف در پایان دلیل عظمت و اقتدار جمهوری اسلامی را قدرت پیام الهام بخش انقلاب دانست و با تاکید بر اینکه هرگز اجازه نخواهیم داد تدابیر مقام معظم رهبری ( مد ظله العالی) بر روی زمین بماند.، گفت: هیاهو ی امروز دشمنان ناشی از ترس آنان بوده وگرنه هیچ قدرتی برای آنها باقی نمانده است.