سرلشکر سلیمانی:

در سایه سار« رهبری »دشمنان هیچگاه نمی‌توانند بر ایران اسلامی غلبه کنند

به گزارش نویدتهران،فرمانده نیروی قدس سپاه گفت: همه عالم اسلامی امروز به جمهوری اسلامی تکیه کرده‌اند، چطور می‌خواهید با این قدرت جمهوری اسلامی مقابله کنید.

 سردارسرلشکر پاسدار قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه در جمع مردم اصفهان در هیأت رزمندگان اسلام با درود و سلام به ارواح طیبه شهدا و شهدای استان اصفهان، اظهار کرد: خدا را سپاسگزارم که در این مراسم پرشور و نشاط و رزمندگی حضور دارم.

وی افزود: حضور در اجتماعات اصفهان با خصوصیات مردم اصفهان یک افتخار است.

فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: موفقیت‌های جمهوری اسلامی در همه حوادث پس از پیروزی انقلاب مرهون خون سیدالشهدا (ع)و مسیر او بوده و تا آخر هم خواهد بود.

وی رایج‌ترین کلمه ای که در زبان همه ما روزانه حتی بدون حادثه‌ای به لطف خدا جاری و ساری شده را کلمه یا حسین عنوان و اظهار کرد: حسین علیه السلام نام مبارکی است که معنویت به انسان و جامعه می‌بخشد.

فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه انقلاب و دفاع مقدس ما همه مرهون امام حسین(ع) است، گفت: همه صحنه‌های زیبا را از کسانی که اقتدا به او کرده‌اند دیده‌ایم و جامعه‌مان در همه سطوح مذهبی و غیرمذهبی تحت اثر آن متحول و متأثر شد؛ نحوه شهادت شهید بزرگوار و افتخار استان شما شهید حججی نمونه کوچکی از آن مصیبت عظیم و بزرگ کربلا بود که توانست تا این حد تحول و تأثیر در جامعه ما ایجاد کند.

وی با اشاره به تشییع باشکوه شهید حججی در مشهد، گفت: این گوشه‌ای از چیزهایی بود که امام حسین به ما یاد داد.

سرلشکر سلیمانی با بیان اینکه لشکر اندک امام حسین یک لشکر نظامی نبود بلکه سپاه خاصی بود، اظهار کرد: ‌ آنچه از ابتدای حرکت امام حسین تا شعار و صحبت‌های حضرت زینب در شهر شام نزد یزید ملعون پلید فرمودند، یک فرهنگ عظیم پر از عبرت، درس و الگو برای بشریت است.

فرمانده نیروی قدس سپاه با اشاره به‌اتفاق های حادثه کربلا، گفت: اگر آن اتفاق نیفتاده بود، جامعیت بشری یک خلأ بزرگی داشت؛ نه‌تنها ما شیعیان بلکه همه دنیا متأثر از نام حسین(ع) هستند.

سرلشکر سلیمانی گفت: باید افتخار کنیم که پیرو مذهبی هستیم که سالار آن سالار شهیدان کربلا حسین بن علی (ع) است، خدا توفیق بدهد که بتوانیم به‌عنوان شیعه واقعی خط امام حسین را به‌خوبی ادامه دهیم و تا آخر عمرمان مثل شهید جوانمان شهید حججی که با عشق امام حسین برای دفاع از حرم خواهر امام حسین به شهادت رسید، عاقبت‌به‌خیر در حب امام حسین بشویم.

فرمانده نیروی قدس سپاه، اصفهان را ستون فقرات دفاع مقدس نامید و اظهار کرد: حجم حضور، فداکاری، ایثار و حمایت این استان شهیدپرور که بیشترین شهید را تقدیم دفاع مقدس و دوران انقلاب کرده است، گویای این مساله است.

وی با بیان اینکه اصفهان نقش کلیدی، محوری و اساسی در دفاع مقدس داشت، گفت: نمی‌توان جنگ را با دستاوردهای آن بدون نقش اصفهان درک کرد.

فرمانده نیروی قدس سپاه نقش اصفهان در دفاع مقدس را بی‌بدیل عنوان و اظهار کرد: نقش محوری اصفهان در اداره و مدیریت جنگ جایگاه ویژه‌ای داشته است، هرگز نمی‌شود نقش فرمانده بزرگی همچون خرازی را در دفاع مقدس نادیده گرفت.

وی ادامه داد: نمی‌شود صحنه جنگ را بدون کاظمی‌ها، ردانی پورها، میثمی‌ها و محلاتی‌ها نادیده گرفت.

سرلشکر سلیمانی با بیان اینکه آن عمل شهید محلاتی در هواپیما و شهید حججی در زیر تیغ دشمن کم از همدیگر نداشت، گفت: آن‌ها انقلابی واقعی بودند یعنی با شهادت خود هم یک ملت را سربلند می‌کنند.

فرمانده نیروی قدس سپاه با اشاره به حضور فرماندهان اصفهانی در جلسات جنگ دوران دفاع مقدس، گفت: حضور این افراد در جلسات یک آرامشی را حاکم می‌کرد.

وی با بیان اینکه دفاع مقدس گنجینه تمام ناشدنی است، اظهار کرد: این افراد متأسی از فرهنگ دفاع مقدس یا فرهنگ بسیجی بوده‌اند.

سرلشکر سلیمانی با اشاره به نقش و کارکرد دفاع مقدس برای انقلاب اسلامی، گفت: آیا فقط باید رویکرد نظامی آن را دید که دشمن با یک غافلگیری به انقلاب نوپای ایران اسلامی حمله کرد و کشورهای زیادی به مدد آن آمدند و نمایشگاهی از ابزارهای گوناگون نظامی برای او به راه انداختند و با پول زیادی به او کمک کردند؟

فرمانده نیروی قدس سپاه شکست عراق و پیروزی جمهوری اسلامی را یک مسئله بسیار بزرگ و اساسی عنوان کرد و افزود: متاسفانه گاهی اوقات بیانات ناصحیح حتی از زبان برخی از افرادی که خود در جنگ مسئولیت داشتند در مورد دفاع مقدس گفته می‌شود و حتی در صحبت‌هایشان به نوعی امام ره را زیر سؤال می‌برند.

وی با تأکید بر اینکه باید به نگاه «امام امروز» به جنگ توجه بکنیم، گفت: ایشان به فرهنگ دفاع مقدس تأکید بسیار دارند؛ اثر تربیتی دفاع مقدس فوق‌العاده بالاست.

سرلشکر سلیمانی با تصریح بر اینکه باید معارف دفاع مقدس را ترویج بدهیم، اظهار کرد: برخی افراد مغرض با اغراض سیاسی به دفاع مقدس حمله می‌کنند که ما از این مسئله گله‌داریم.

وی اولین تأثیر دفاع مقدس را رجوع به ارزش‌های اصیل دینی عنوان کرد و گفت: این مسئله باعث شد تفکر انقلابی در مقابل تفکر لیبرالی به پیروزی برسد و مردم آن اندیشه لیبرالی را پس زدند و از جامعه زدوده شد.

سرلشکر سلیمانی با بیان اینکه تغییر و تبدیل جامعه و عمق بخشیدن به جامعه با هویت دینی متأثر از نقش بی‌بدیل دفاع مقدس بود، گفت: احیای جمعی جامعه در همه ابعاد دینی متأثر از دفاع مقدس اتفاق افتاد.

فرمانده نیروی قدس سپاه تحول معنوی و مدیریت جهادی را سومین تأثیر دفاع مقدس عنوان کرد و افزود: امروزه این مسئله را با عنوان مدیریت بسیجی می‌نامیم، امروز برای وجه تمایز قائل شدن بین مدیران با عملکرد خوب از این عنوان استفاده می‌شود.

وی با اشاره به چفیه انداختن رهبر معظم انقلاب، گفت: استفاده از نماد دفاع مقدس توسط ولی‌فقیه در هر برنامه‌ای و در حضور هر مسئولی از هر کشوری نشان از اهمیت فرهنگ دفاع مقدس دارد.

سرلشکر سلیمانی با بیان اینکه دفاع مقدس در ملت‌سازی انقلابی با هویت دینی مؤثر بوده است، اظهار کرد: دفاع مقدس غیر از اشکال ظاهری آن که اخلاص، ایثارو فداکاری‌های در جنگ بود تأثیرات بسیار بزرگی داشت.

فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اثرات دفاع مقدس را در وهله اول متأثر از خود امام راحل (ره) عنوان کرد و افزود: حضور امت انقلابی در سایه‌سار ولایت‌فقیه ، مهم‌ترین عامل قدرت بازدارندگی انقلاب اسلامی است.

وی رهبری را عامل همه موفقیت‌های جمهوری اسلامی ایران در همه زمان‌ها بیان و اظهار کرد: هر موقع مشکلی در جنگ پیدا می‌شد، امام با زیبایی و لطافت در بیانات و رهبریشان، هَرَج دشمن را از بین می‌برد همچون آبی که بر روی آتش ریخته بشود.

سرلشکر سلیمانی با بیان اینکه رزمندگان ما متکی به مشیت و لطف الهی بودند، گفت: رهبری امام (ره) این‌گونه جبهه را به سمت خدا و اسلام هدایت کرد.

وی افزود: آن روز شهید فهمیده و امروز شهید حججی با شهادت خود برای ما مسیر مشخص کردند.

فرمانده نیروی قدس سپاه رهبری، هدف‌گذاری و مدیران هادی را سه رکنی عنوان کرد که اگر هرکدام بلنگد جامعه را رو به اضمحلال می‌برد، اظهار کرد: یکی از ویژگی‌ها مدیریت در دوران دفاع مقدس که می‌تواند در هر دوره‌ای اثرگذار باشد خطرپذیری و جلوداربودن فرماندهان بوده است.

وی با بیان اینکه تغییر شیوه کلاسیک جنگی به شیوه اسلامی در دفاع مقدس رخ داد، تأکید کرد: تفاوت فرماندهی شهیدان در دفاع مقدس با دیگر مدیریت‌ها در هر جای دنیا در دو کلمه «بیاوبرو» بوده است، فرماندهان ما خودشان در جلوی صحنه‌ها بودند.

سرلشکر سلیمانی شجاعت را از دیگر شاخصه‌های بارز فرماندهان شهید دوران دفاع مقدس عنوان کرد و با بیان اینکه رهبر پاک و منزه اگر انسان‌های فداکار را در اختیار خود داشته باشد موفق خواهد بود، گفت: هر موقع جامعه‌ای خالی از انسان‌های فداکار شود به زمین خواهد خورد.

وی با بیان اینکه ببینم در مزرعه جامعه چه می‌کاریم و رشد می‌دهیم و یا چه چیزی را حقیر و کوچک می‌کنیم، اظهار کرد: فرهنگ دفاع مقدس را باید در جامعه بالا و ارج دهیم.

سرلشکر سلیمانی با بیان اینکه دشمن این روزها برای قدرت نظامی ما حساسیت ایجادمی‌کند و از طرف دیگر برای ما شاخ‌وشانه می‌کشد، تأکید کرد: قدرت جمهوری اسلامی در منطقه وجهان یک قدرت حقیقی است، یک قدرت تثبیت‌شده است، دشمن عصبانی شود و از عصبانیت بمیرد، باید بدانند جمهوری اسلامی قدرتمند است.

فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه دشمن جاهل و احمق است، خطاب به دشمنان مستکبر گفت: قدرت ایران در منطقه پادگانی نیست و همچون دشمنان قدرت استثماری، استعماری و استکباری نیست.

وی قدرت جمهوری اسلامی را برخاسته از منطق دفاع از مظلوم در برابر ظالم عنوان و تصریح کرد: دشمنان ما امکان و قدرت مواجه با این مسئله را ندارند..

سرلشکر سلیمانی با بیان اینکه جمهوری اسلامی در دل، قلب و عاطفه مردم منطقه جایگاه دارد، گفت: در این دنیای ظلم و بیداد تنها ملتی که پشتوانه ملت‌های مظلوم در برابر کشورهای ظالم قرارگرفته جمهوری اسلامی است.

فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خطاب به دشمنان گفت: شما هیچ‌وقت نمی‌توانید مسئله فلسطین را از ایران جدا کنید.

وی با بیان اینکه استکبار جهانی علیه مردم مظلوم لبنان، رژیم صهیونیستی را تقویت کرد، گفت: جمهوری اسلامی برخلاف مستکبرین به حمایت از مردم مظلوم لبنان برخواست و پوزه آنان را در این عرصه به خاک مالید.

سرلشکر سلیمانی تصریح کرد: همه عالم اسلامی امروز به جمهوری اسلامی تکیه کرده‌اند، چطور می‌خواهید با این قدرت جمهوری اسلامی مقابله کنید.

فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه دشمنان نمی‌توانند هیچ غلطی بکنند، خطاب به آن‌ها گفت: ما صحنه‌های خیلی سخیفی از شما درصحنه‌های گوناگون دیده‌ایم؛ قدرت جمهوری اسلامی قدرت ماندگار مذهبی اسلامی است که در دل همه مظلومان منطقه جای گرفته است.

وی با بیان اینکه در هر تقابلی با دشمن ، نه‌تنها ایران منزوی نشده بلکه بیش‌ازپیش عزتمند تر شده است، گفت: در سایه‌سار رهبری مقتدر و هوشمند ، دشمنان هیچگاه نمی‌توانند بر ایران اسلامی غلبه کنند.