رییس سازمان مدیریت بحران کشور :

در حال حاضر وضعیت پایداری در استان خوزستان وجود دارد / اسکان موقت و رسیدگی به امور تغذیه ای و امدادی در حال انجام است

به گزارش نویدتهران،معاون وزیر کشور گفت: بارندگی های دیگر پیش رو در خوزستان باید مدیریت شوند تا بیش از این برای این استان مشکل ایجاد نشود.

اسماعیل نجار معاون وزیر و رئیس سازمان مدیریت بحران کشور به منظور بررسی وضعیت سیلاب در خوزستان وارد این استان شد، در بدو ورود به استان به خبرنگار ایرنا گفت: دبی آب در منطقه ملاثانی تا ۲۰ سانتی متر کاهش یافته است و این کاهش امشب به اهواز می رسد.
وی افزود: با توجه به وضعیت دبی ورودی و خروجی سدها و افزایش دبی کارون تا بیش از سه هزار و ۲۰۰ مترمکعب برثانیه، احتمال آبگرفتگی در بعضی نقاط شهری نیز وجود داشت.
رییس سازمان مدیریت بحران کشور بیان کرد: به رغم اینکه وزیر کشور خود به خوزستان آمد اما باز هم نگرانی احساس کردند بنابراین امروز نیز من برای ادامه رسیدگی ها ، به استان آمدم.
وی با بیان اینکه همینک وضعیت پایداری در استان وجود دارد تصریح کرد: تاکنون اقدامات بسیاری به ویژه درحوزه کنترل خروجی سدها و استحکام بخشی دیوارهای ساحلی کرخه و کارون از ماه ها قبل صورت گرفته است که اگر این اقدامات انجام نمی شد با وضعیت بدتری در خوزستان رو به رو می شدیم.
نجار با اشاره به تخلیه روستاهای در معرض خطر و دستور تخلیه برخی شهرها توضیح داد: اسکان موقت مردم و رسیدگی به امور تغذیه ای و امدادی آن ها کار بسیار سنگینی است که در حال انجام است و در کنار آن موکب های مسیر نجف به کربلا نیز ماموریت یافتند در محل های اسکان موقت مستقر شوند.
وی با اشاره به این که تا پایان وضعیت موجود ، اقدامات به صورت مستمر ادامه خواهد یافت گفت:سیل امکانات و ماشین آلات به استان گسیل شده و این روند همچنان ادامه دارد و امیدواریم بتوانیم با کمک هم آلام مردم را کم کنیم.
به گزارش ایرنا طغیان رودخانه های دز، کارون و کرخه و رهاسازی آب از سد کرخه و دز به دلیل بارش شدید باران در خوزستان و بالا دست آن باعث جاری شدن سیلاب در برخی مناطق استان شده است.
بر اثر سیلاب اخیر دستور تخلیه ۲۳۴ روستای استان داده شده و بالغ بر ۴۶ هزار نفر سیل زده در اردوگاه های اسکان مستقر شده اند.