دکتر محسن رضایی در بازدید از مرکز توانمندسازی سرای احسان:

در جامعه اسلامی، هيچ آهی نبايد بی‌پاسخ بماند

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در بازدید از مرکز خیریه حمایت از بیماران آسیب‌دیده اجتماعی و روانی در منطقه کهریزک تهران گفت: رسيدگي به محرومين ، بزرگ‌ترین امتحان الهی و خدمت به آسیب دیدگان اجتماعی، اقدامي انسانی و انقلابی است.
به گزارش نویدتهران وبه نقل ازدفتر دکتر محسن رضایی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، پیش از ظهر یکشنبه، سوم اردیبهشت، مصادف با سالروز شهادت حضرت امام موسی کاظم (ع) از سرای احسان که مرکز نگهداری و توانمندسازی بيماران آسیب‌دیده اجتماعي و روانی است، بازدید کرد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام همچنین در دیدار جمعی از خیرین و خادمان سرای احسان، با تسلیت سالروز شهادت حضرت امام موسی بن جعفر(ع) از زحمات و تلاش‌های کادر این مرکز، مدیریت و همه یاری‌رسانان آن تشکر کرد و گفت:  از رسيدگي به محرومان و مستضعفان و کار کریمانه‌ای که در اینجا انجام می‌شود، تشکر می‌کنم. خدمت شما انسانی، انقلابی و اسلامی و در جهت اهداف انقلاب اسلامي است. آرزوی شهدای ما این بوده که در جامعه اسلامي، نیازمندان و دردمندان، پاسخ مناسب دریافت کنند و در اوج تاریکی‌ها، نور امید و دست حمایت را ببینند و در مملکت ما هیچ آهی بی‌پاسخ نماند..شما در کنار گروه‌هایی قرارگرفته‌اید که مردم گاه آن‌ها را مزاحم خود می‌بینند و بدانيد كه این فداکاری از جانب خداوند بی‌پاسخ نخواهد بود.

دكتر محسن رضايي بابیان این‌که رفع آسیب‌های اجتماعی، بزرگ‌ترین امتحان الهی ماست، افزود: بيماران آسیب‌دیده اجتماعي ، بسياري از موضوعات را درک می‌کنند و گاه سخنان حکیمانه‌ای می‌گویند که ما را به فطرت پاك آنان دلالت می‌کند تا آن‌ها را به یاد بیاوریم. خدا با مشاهده افراد آسیب‌دیده، به ما پیام می‌دهد که از سلامت و توانایی خود استفاده کنیم.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با يادآوري ضرورت توجه به بحث توانمندسازی، کاردرمانی و هنر درمانی، انتخاب یک شغل و حرفه برای بيماران آسیب‌دیده اجتماعي را هویت‌بخش توصيف كرد و در پايان افزود: برنامه دیدارهای مردمی را از این مجموعه گسترش دهید و بگذارید مهرو محبت مردم در ارتباط با بيماران آسیب‌دیده اجتماعي جاری و تعميق شود.