وزیر نیرو خبر داد:

درصدد هوشمند كردن کامل فعاليت‌هاي صنعت برق هستيم

به گزارش نویدتهران،«رضا اردكانيان» در آيين بهره‌برداري از دو پروژه ساز و كاري صنعت برق كشور افزود:‌ براي اين پروژه‌ها بيش از ۲۸ هزار ميليارد تومان در شرايط تحريم هاي اقتصادي هزينه شده است.

وي افزود:‌ پيش از اين كه ما كارگزاران حتي سر سوزني به ذهنمان خطور كند كه منتي بر سر مردم بابت اين كاري كه انجام شده و انجام مي‌شود داشته باشيم بايد دست شكرمان به آسمان بوده و دست به سينه قدردان مردم باشيم كه فرصتي به ما دادند كه بتوانيم توسعه پيداكنيم.

وي با بيان اين كه دولت‌ها مي‌آيند و مي‌روند و اين چرخ مدام بايد در حال حركت باشد، گفت: امروز تا پايان دولت حدود ۲۹۰ روز فرصت داريم و اين بدان معنا نيست كه همكاران من تا پايان دولت همه از خدمت منفك مي‌شوند. خيلي‌ها ادامه خواهند داد و در حوزه‌هاي وسيع‌تر مسئوليت خواهند پذيرفت.
اردكانيان ادامه داد: مردم نبايد از قبل اين چرخه‌اي كه وجود دارد و تغيير و تحولاتي كه رخ مي‌دهد، ضرر كنند.

وزير نيرو گفت: تحول بزرگي در صنعت برق كشور بويژه در سال‌هاي اخير رخ داده و آن، اين كه همكاران بنده به درستي متوجه اهميت و تاثير اين وجه كيفيت خدمت شده‌اند و كار خود را خلاصه در صرف توليد و عرضه نمي‌دانند، بلكه در مديريت مصرف، مديريت تقاضا و كيفيت عرضه خدمت می‌دانند. كارهاي نهادينه شده و زيربنايي خوبي انجام گرفته و پروژه‌هاي متعددي نیز در حال انجام است.

اردكانيان اظهار داشت: طرحي كه امروز افتتاح شد و هموطنان ما در تهران بزرگ به‌زودي آثار آن را در سهل‌تر شدن ارتباط‌‌ ها و رسيدگي به اتفاق‌هاي مربوط به برق مي‌بينند، پيشتر در استان سيستان و بلوچستان اجرا شده و مردم اين استان، اولين بار از آن بهره‌مند شدند؛ اكنون نیز این طرح در ۶ شركت توزيع برق در حال اجراست که اكنون نوبت تهران بزرگ است.

وي با بيان اينكه طبق برنامه، به‌زودي تمامي كشور از مزاياي اين طرح بهره‌مند مي‌شود، گفت: در صدد هوشمند كردن فعاليت‌هاي خود در صنعت برق هستيم و شركت‌هاي ما شركت‌هاي هوشمندي خواهند شد. به اين معنا كه با راندمان بالا و بهره‌وري قابل ملاحظه‌اي خدمت‌رساني خواهند كرد، اما هدف نهايي ما اين است كه در خدمات آب و برق وظايف خود را به نحوي انجام دهيم كه مردم و مشتركان ما هوشمند شوند. در اين صورت است كه جامعه و كشوري توسعه يافته به تمام معنا هستيم.

وزير نيرو گفت:‌ هر وقت در جايي كه بايد خدمت دستگاه‌ها،‌ توليد و عرضه و خدمت‌رساني ما با صرف وقت، زحمت و پول كمتري عرضه شود اما نمي‌شود در اينجا ما ماليات پنهان پرداخت مي‌كنيم.

وي همچنين با اشاره به پيامدهاي تحريم‌ها عليه كشورمان گفت: با وجود اين فشارها، مردم از اين تحريم‌ها به عنوان فرصت استفاده مي‌كنند و برخي مشكلات و تنگناهاي ساختاري، رفتاري و كرداري خود را در توليد، عرضه خدمات و كيفيت خدمت‌رساني برطرف مي‌كنند.

اردكانيان با بیان اینکه ترديدي ندارم كه اين روزها را با سربلندي سپري خواهيم كرد، گفت: در وزارت نيرو و در مجموع خانواده دولت بويژه دراين روزها مسئوليت بزرگي بر عهده داريم كه اميد است همه قدردان اين فرصت بوده و به وظايف خود و تعهدي كه به مردم و به مقام معظم رهبري و مسئولان ارشد كشور داديم در اين كه در حركت چرخ‌هاي توسعه بويژه در سال جهش توليد كه نيازمند آب و برق به ميزان كافي در همه نقاط بويژه در شرايط مبارزه با كوويد ۱۹ اختلالي پيش نيايد، عمل كنيم.

وي با اشاره به تابستان امسال، از تلاش‌هاي صورت گرفته و گروه‌هاي تخصصي و بويژه چند هزار نفر كارگران زحمت‌كش و دلسوز تقدير کرد و افزود: اگر از محل صرفه‌جويي‌ها امكان و فرصتي هست با توجه به اين كه در طليعه ورود ماه ربيع الاول هستيم به صورت نمادين از تلاش كارگران زحمتكش شركت توزيع نيروي برق در اين روزها تقدير شود.