سردارنقدی در جشنواره سراسری مالک اشتر:

دربازدیدهایی که داشتم دو پایگاه بسیج را در نوآوری شبیه به هم ندیدم

%d9%86%d9%82%d8%af%db%8cجشنواره سراسری مالک اشتر به منظور تقدیر و تجلیل از فرماندهان موفق بسیج با حضور ۹۰۰ نفر از بسیجیان برگزیده لحظاتی پیش شروع گردید.

سردار نقدی ضمن عرض تسلیت به رهبری و بسیجیان حاضر در مراسم به مناسبت ایام عزاداری صفر و گرامیداشت هفته بسیج و خیر مقدم خدمت بسیجیان که از جای جای ایران به عنوان بسیجیان برگزیده گرد آمدند، گفت: دریادلان بسیجی از سراسر کشور هستیم که هرکدام میدان بزرگی از ابتکارات و خلاقیت ها هستند ما دیروز که خدمت رهبری بودیم رهبری تکلیف بسیج را که چگونه ساختاری باید داشته باشد روشن کردند، ایشان گفتند تمام کانون های بسیج باید خودشان مغز داشته باشند و تصمیم گیری کنند البته با هماهنگی مغز مرکزی این مسئله را رهبری تبیین کردند، البته که هم اکنون هم پایگاه های بسیج اینگونه هستند و در بازدید هایی که داشتم تاکنون دو پایگاه را مثل هم ندیده ام، پایگاه ها باشرایطی که دارند برنامه های خلاقانه خود را اجرا می کنند.

به گزارش نوید تهران وبه نقل ازبسیج، رئیس سازمان بسیج مستضعفین افزود: جشنواره مالک اشتر بسیج که متعلق به همه نیروهای مسلح تعلق دارد، در حال برگزاری است که در این جشنواره ابتکارات و خلاقیت ها را می شناسیم و از برترین های آنها الهام می گیریم، طرح هایی که الان در حال اجرا هستند مثل راهیان نور و حلقه های صالحین بعضا از همین پایگاه ها الهام گیری شده اند.

وی ادامه داد: جشنواره عملکرد ۵ سال اخیر سازمان بسیج که حاضرین در آن دیروز در خدمت رهبری بودند، امروز در خدمت سرلشگر جعفری و باقری هستند. روز گذشته که در محضر امام خامنه ای بودیم، دستاوردهای برخی از کارگروه های ما از جمله کارگروه های علمی، اردوگاه های منتخب دانش آموزی و عملکرد مسئولین این کارگروه ها مورد بررسی قرار گرفت.

وی همه بسیجیان را برگزیده خواند و گفت: علی رغم وجود تهاجم فرهنگی دشمن بخصوص در سه سال گذشته، دستاوردهایی که بسیجیان به ثمر آورده اند بسیار اثرگذار بوده است؛ راهپیمایی میلیونی عاشقان اهل بیت(ع) در ایام عزاداری اربعین یکی از این دستاوردها است و ما دیدیم حتی در شهرهای دیگر نیز جاماندگان از این سفر، به راهپیمایی و عزاداری پرداختند.

سردار نقدی به فعالیت های بسیج در عرصه های علمی و اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و افزود: در عرصه اقتصادی بسیجیان کارهای مبتکرانه‌ای انجام داده اند که با توجه به این قدم های مبتکرانه، امروز آثارش در کشور دیده خواهد شد و بر همین اساس در سه سال گذشته شاهد این بودیم که به ترتیب ۳۷، ۴۰ و ۴۷ درصد افزایش تولید در سازمان آمار ثبت شده اند.
۳۷ سال از تشکیل بسیج می گذرد و ما شاهد درخشش هرچه بیشتر بسیج هستیم، سردار نقدی با بیان اینکه امروز فرمول مقاومت جواب داده و امت اسلام برای نجات به الگو گرفتن از ما روی آورده، افزود: ما شاهد این هستیم که کشورهای بحران زده و پرمشکل همگی به فرمول بسیج رو آورده و شکل هایی مثل بسیج را تشکیل داده اند و میزبان مردمی هستیم که از تجربه بسیج استفادده می کنند.

نقدی خاطر نشان کرد: طبق فرمایشات امام خامنه ای که دیروز داشتند، این بسیج الهام و هدایت الهی بود که بر دل امام راحل افتاد با درخشش بسیج در دفاع مقدس امام پس از جنگ تحمیلی به سرعت فرمان تشیل بسیج دانشجویی و طلاب را دادند؛ بسیج در همه عرصه ها وارد شده و حضور دارد و این آمادگی دفاعی را ما را نشان می دهد.
وی ضمن اینکه اعلام آمادگی در عرصه فضای مجازی و در عرصه خدمت رسانی افزود: پیشرفت ها و توفیقات خوبی را شاهد بوده ایم و آمارهای بیشتری ارائه خواهد شد. هدف از برگزاری این جشنواره مسابقه در خیرات و برای ترویج ای موضوع است، هدف دوم تمرکز برای ایجاد کانون های اندیشه و فکر در پایگاه ها و حوزه ها و اقشار بسیج طبق نظر رهبری است مثل کارهایی که در پایگاه ها انجام می شود و به صورت سراسری با صلاحدید متخصصان و استفاده از تجربیات بسیجیان و بحث و گفتگو و تبادل نظر در کمیسیون های ۲۲گانه مسمر ثمر شناخته می شوند و به صورت سراسری در کل کشور اجرا می گردد.
وی در پایان با بیان اینکه جشنواره مالک اشتر ۹۲۰ برگزیده دارد، تصریح کرد: نفرات برگزیده این جشنواره در موضوعات مختلف و در ۴۶ حوزه انتخاب شده اند که طی جشنواره مالک اشتر معرفی خواهند شد.