عبارتی که کاملا فاقد صلابت و محتوا است؛

درانتخابات۱۴۰۰ شرکت نخواهم کرد!؟

به گزارش نویدتهران، با نیرو و قدرتی که افراد این عبارت مذکور را بیان می کنند، کاملا فاقد صلابت ومحتوا است وبراساس تفکرات شخصی ، فرد به آن دست می یابد. وهیچ اجباری درآن نیست وکسی اورابه پای صندوق رای نخواهدکشید.افرادی که شرکت نخواهند کرد براساس دیدگاه انحصاری وبرداشت های اختصاصی عمل می کنند وبرای فردا توقع و ادعایی نباید داشته باشند.این افراد نکاتی برای گفتن دارند اما تک‌گویی یا «مونولوگ» است، فقط خودشان میدانند.افرادی هم هستند که بنابه دلایلی شرکت نخواهند کرد، زیرااز تاثیربرگه رای خود آگاهی ندارند.کسانی که رای خواهند داد وکسانی که امتناع می کنند دریک ردیف نیستند.شاید درنکته هایی هم عقیده باشند ولی دربرخی موارد نه.
علاج دردهای مزمن کشور در انتخابات پُرشور و انتخاب اصلح
مقام معظم رهبری در سالروز قیام ۲۹ بهمن مردم تبریز در ارتباط تصویری با مردم آذربایجان شرقی فرمودند:
«یک جمله [هم] درباره‌ی انتخابات عرض بکنم. انتخابات در کشور ما یک فرصت بسیار بزرگ است؛ این فرصت را نباید از دست داد. البتّه مخالفین جمهوری اسلامی نمیخواهند جمهوری اسلامی از این فرصت استفاده کند. انتخابات این خصوصیّات را دارد: این یک امکان برای ملّت است، یک ظرفیّت بزرگ برای پیشرفت کشور است؛ شور انقلابی مردم را نشان میدهد. وقتی مردم در انتخابات شرکت کنند و شور انقلابی خودشان را نشان بدهند، این موجب امنیّت کشور میشود، این موجب پس زدنِ دشمنان میشود، طمع دشمن را در کشور کم میکند. انتخابات هر چه پُرشورتر، هر چه با اقبال عمومی مردم بیشتر همراه باشد، اثرات و منافعش برای کشور و برای خود مردم بیشتر خواهد بود. و البتّه عرض کردیم دشمنان این را نمیخواهند؛ لذا هر وقت نزدیک انتخابات میشود -در همه‌ی دوره‌ها؛ ما نزدیک چهل انتخابات داشتیم در این سالها- اینها شروع میکنند، گاهی میگویند آزادی نیست، گاهی میگویند دخالتِ فلان است، گاهی میگویند مهندسی است، گاهی میگویند چنین است، برای اینکه مردم را دلسرد کنند از حضور در انتخابات؛ این، کار دشمن است. لکن حقیقت قضیّه این است که انتخابات برای کشور یک افتخار است، یک فرصت است، یک امکان است، یک ذخیره است که اگر شرکت پُرشور مردم باشد، این یقیناً به آینده‌ی کشور کمک خواهد کرد. البتّه اگر این شرکت پُرشور مردم همراه بشود با یک انتخاب درست که حقیقتاً یک نیروی کارآمد و باایمان و پُر‌انگیزه و علاقه‌مند به کار انتخاب بشود به وسیله‌ی مردم، خب این نورٌعلیٰ‌نور است و آینده‌ی کشور را تضمین خواهد کرد. حالا من در باب انتخابات، در ماه‌های آینده که فرصت هست، اگر زنده بودم، حرفهای زیاد دیگری دارم که عرض خواهم کرد؛ امروز همین یک جمله را خواستم عرض بکنم. میخواهم بگویم علاج دردهای مزمن کشور در پُرشور بودن انتخابات و حضور عمومی مردم و بعد، انتخاب اصلح، انتخاب شخصیّت مناسب در انتخابات ریاست جمهوری است».

«مشارکت حداکثری» دربرابر«فشارحداکثری»
حضور در پای صندوق بیش ازپیش ضروری وحیاتی است. هر چه مشارکت در انتخابات بالاتر باشد، دولتی که برسر کار می آید قوی‌تر خواهد بود ومیزان انتظارات را هم به بالا خواهد آورد.رای دهندگان چشم شان به وعده های انتخاباتی خواهدبود وهروعده ای که جوابش مثبت بوده وبه آن عمل شود و در دور بعدی، دیگر گرایش هارانیز جذب خواهدکرد.
مشارکت بالا در رفع مشکلات اقتصادی و سیاسی، کارساز وحیاتی است. انتخابات۱۴۰۰ درحالی برگزار می شود که باآمدن بایدن بر مشکل ومعضل منطقه نیزافزوده شده و راهبرد ترامپ همچنان ادامه دارد. با «مشارکت حداکثری» خط بطلان بر« فشارحداکثری آمریکا» خواهیم کشید.
گفتنی است که دشمنان انتخابات را رصد می‌کنند وازآن کاملاهراس دارند، وسعی می کنند به نفع خود بهره برداری کنند درواقع حضور پرشور مردم درانتخابات خودش امنیت آفرین است، حضور درانتخابات یعنی پایبندی به آرمان‌های انقلاب ومیثاق با ولایت فقیه وارج نهادن به شهدا.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری۱۴۰۰
کثرت کاندیدا درانتخابات به نفع نیست وانتخاب گزینه را سخت تر میکند. هرحزب و گرایشی که درانتخابات اعلام آمادگی کرد درکنارآنها کاندیدای مستقل نیزبا رعایت خطوط قرمز وعدول نکردن از خطوط اصلی، در عرصه انتخابات حضور یابد مشارکت رامضاعف خواهد کرد.
همه میتوانند دراین امرمهم حضور یابند واعلام کاندیداتوری کنند اما چه کسانی دراین امرخطیرسرافرازمی شوند؟نامزدی که درمیدان باشد وبه خواسته های مردم آگاه باشد وهمچنین به شرایط سیاسی واقتصادی داخلی وخارجی واقف باشد.
رییس جمهورآینده ازهرگرایشی باشد بایستی با درنظر گرفتن برنامه های قبلی ،برنامه های شگفت انگیزی داشته و ثمره های وعده های انتخاباتی آن قابل لمس باشد،از برنامه های دیگران استقبال کند، ازمنتقدین هراس نداشته باشد، ازمنتقدین راهکار بخواهد ودیگر اینکه ازتبعیض گریزان باشد. برای نامزد انتخابات بایستی اهمیت زیادی داشته باشد تا فردی که به پای صندوق نمی رود را بداند،چنانچه تبادل افکار صورت گیرد ،آنوقت برگ برنده رادوطرف به دست می آورند.
مقام معظم رهبری دررابطه با انتخابات ،در جمع زائران و مجاوران حرم مطهر حضرت علی بن موسی الرضا (علیه‌السلام )درسال ۹۶ فرمودند:« آنچه در مورد انتخابات من عرض میکنم این است که در امر انتخابات مُرّ قانون باید عمل بشود؛ مُرّ قانون باید عمل بشود. نتیجه‌ی انتخابات ملّت هرچه شد، این معتبر است، این قانون است. بنده در انتخاباتها دخالت نمیکنم؛ هیچ‌وقت به مردم نگفته‌ام و نمیگویم این کس را انتخاب کنید، آن کس را انتخاب نکنید. فقط یک جا بنده دخالت میکنم و آن جایی است که کسانی بخواهند در مقابل رأی مردم و انتخاب مردم بِایستند و با مزاحمت در مقابل رأی مردم، رأی مردم را بشکنند. هرکس بخواهد با نتیجه‌ی آراء ملّت دربیفتد، بنده در مقابلش می­‌ایستم. در سالهای گذشته و انتخاباتهای گذشته هم همین‌جور بوده؛ در سال ۷۶ در سال ۸۴ در سال ۸۸ در سال ۹۲؛ بعضی مقابل چشم مردم بوده و مردم مطّلع شده‌اند؛ بعضی را هم مردم مطّلع نشده‌اند امّا این حقیر در جریان قرار گرفته‌ام. در همه‌ی این سالهایی که شمردم، کسانی بودند که میخواستند در مقابل انتخابات بِایستند؛ که در سال ۸۸ آشکار شد و آمدند در میدان اردوکشی کردند، و در آن سالهای دیگر جور دیگری [بود]. در همه‌ی این سالها بنده ایستادم و گفتم نتیجه‌ی انتخابات مردم هرچه هست باید تحقّق پیدا کند؛ این آنجایی است که من در امر انتخابات دخالت میکنم و در مقابل مخالفین و معارضین انتخابات می­‌ایستم؛ امّا در بقیّه‌ی امور دیگر نه، باید مُرّ قانون عمل بشود؛ مردم تشخیص بدهند و حرکت کنند».
لازم به ذکر است که انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۴۰۰، ۲۸ خرداد برگزار خواهدشد.