وزیر بهداشت در حاشیه نشست مجازی با مدیران WHO:

دبیرکل سازمان جهانی بهداشت از ایران به دلیل اجرای غربالگری کرونا، تشکر ویژه کرد

به گزارش نویدتهران،وزیر بهداشت گفت: نشستی به صورت ویدیوکنفرانس با وزرای بهداشت کشورهای عضو منطقه مدیترانه شرقی سازمان جهانی بهداشت و دکتر تدروس دبیرکل این سازمان داشتیم و گزارشی از وضعیت کشور در این نشست ارائه کردیم.

دکتر سعید نمکی در حاشیه نشست مجازی با دبیرکل سازمان جهانی بهداشت، مدیر دفتر و وزرای کشورهای عضو مدیترانه شرقی اظهار داشت: در این گزارش مطرح شد که پس از ۱۸ روز از نشست قبلی تا امروز، با لطف خدا، همت همکاران مان و همه دستگاه هایی که به ما کمک کردند، توانستیم آمار مبتلایان جدید روزانه را ۵۳ درصد و مرگ و میرها را نیز ۳۰ درصد کاهش دهیم.

وی افزود: دبیرکل سازمان جهانی بهداشت از کشور جمهوری اسلامی ایران برای اجرای شیوه غربالگری کرونا برای بیش از ۷۰ میلیون نفر از مردم کشور، تشکر ویژه ای کرد چون این طرح، تاثیرات بسیار زیادی در کاهش بیماری و شکستن حلقه انتقال و کاهش مرگ و میرها در کشور داشته است.

وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: برای ما و همکاران مان به دلیل اینکه توانستیم در زمان تحریم های ظالمانه، افتخار بزرگی برای کشور به دست آوریم و در عرصه جهانی به عنوان کشور موفق مطرح شویم، جای افتخار و غرور دارد و از سازمان جهانی بهداشت خواستیم که تحریم های ظالمانه که به عنوان یک حلقه تنگ بر اقتصاد و سلامت ایران فشار وارد می کند، شکسته شود و این سازمان در این روند، تاثیرگذار باشد.

دکتر نمکی تاکید کرد: از سازمان جهانی بهداشت خواستیم که به ویژه در کشورهای منطقه که در توسعه زیرساخت ها و ادغام فعالیت ها در نظام بهداشتی و مراقبت های بهداشتی اولیه و پوشش همگانی سلامت، گام های موثری برداشته شود.

وی گفت: فردا نشست بزرگ تری به صورت مجازی برگزار می شود و در آن، کل وزرای بهداشت کشورهای دنیا با سازمان جهانی بهداشت در ژنو، حضور دارند و از هر ۶ منطقه سازمان جهانی بهداشت، یک کشور موفق، از اقدامات خود گزارش می دهد و این افتخار نصیب ایران می شود که به عنوان سرباز کوچک جمهوری اسلامی ایران بتوانم از منطقه مدیترانه شرقی گزارش موفقیت های ایران در مبارزه با کرونا را به سایر کشورها، ارائه کنم.