سازمان تامین اجتماعی اعلام کرد؛

دارندگان کارت پایان خدمت می توانند بیمه پرداز تامین اجتماعی شوند

به گزارش نویدتهران،سازمان تامین اجتماعی اعلام کرد: دارندگان کارت پایان خدمت سربازی می‌توانند برای بیمه پردازی اختیاری در شعب این سازمان اقدام کنند تا بیمه‌پرداز تامین اجتماعی شوند.

بر اساس اعلام سازمان تامین اجتماعی، با توجه به قانون اصلاح تبصره ماده ١٤ قانون کار و قانون استفساریه آن، مدت خدمت نظام وظیفه مشمولان قانون تامین اجتماعی به عنوان سابقه خدمتی پذیرفته می‌شود و دارندگان کارت پایان خدمت که متقاضی بیمه اختیاری هستند می توانند نسبت به ادامه بیمه‌پردازی خود اقدام کنند.

این سازمان اعلام کرد: بر این اساس متقاضیان ادامه بیمه به طور اختیاری در صورت تمایل می‌توانند با مراجعه به هریک از شعب تامین اجتماعی و ارائه کارت پایان خدمت، با احراز سایر شرایط مقرر نسبت به ارائه درخواست و انعقاد قرارداد بیمه اختیاری اقدام کنند.

براساس این گزارش، این افراد می‌توانند با پرداخت حق بیمه متعلقه تحت پوشش مقررات تامین اجتماعی قرار بگیرند و به تبع آن از تعهدات قانونی مربوطه شامل بازنشستگی، ازکارافتادگی، فوت و خدمات درمانی بهره‌مند شوند.

سازمان تامین اجتماعی ۴۲ میلیون بیمه شده دارد که ۱۴ میلیون نفر از آنها بیمه شده اصلی که بیمه‌پردازی به این سازمان را دارند و حدود سه میلیون نفر آنها نیز مستمری‌بگیران و بازنشستگان هستند.