حسن روحانی:

خواست جوانان این است که کشور به دست آن‌ها اداره شود

نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: می‌خواهیم به صراحت بگوییم که صاحب این کشور مردم و رای آن هاست.

حسن روحانی در جمع هواداران خود در استادیوم ۱۲ هزار نفری افزود: خواست جوانان ما فقط این نیست که به آن‌ها احترام گذاشته شود بلکه خواستشان این است که کشور به دست آن‌ها اداره شود.

به گزارش نویدتهران،وی گفت: ما در شرایطی هستیم که باید به همه جهانیان اعلام کنیم برای ساختن آینده مان مصمم هستیم نه برای فروختن آینده ایران.

روحانی ادامه داد: علی رغم میل یک اقلیت با هم راهمان را انتخاب کردیم و می‌خواهیم این راه را چهار سال دیگر ادامه دهیم.

وی گفت: نه اینکه آنچه تا کنون انجام داده ایم و پیموده ایم به صد در صد مطلوب مان رسیده ایم و رضایت کامل داریم؛ می‌خواهیم بگوییم مسیر را درست انتخاب کرده ایم و باید این مسیر درست را با حرکتی بسیار پرشتاب‌تر و تحول و تغییری که شایسته ملت ایران است ادامه دهیم.

روحانی افزود: در برابر قدرت‌های جهانی کاری کردیم که دشمن نتواند از فرصت‌های بدست آمده در گذشته استفاده کند و چهره خشونت و تفریط را به چهره اعتدال تبدیل کردیم.

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: راه انتخاب ما در روز جمعه راه اخلاق و احترام به همه مردم است؛ احترام به حقوق شهروندی همه ایرانیان است؛ ما جدایی ملت را نمی‌پذیریم.

حسن روحانی افزود: در مورد بیانیه ۲۰۳۰ به مردم و رهبر بزرگوار اطمینان می‌دهم که دولت تصریح کرده است که در چارچوب فرهنگ ایران به آن پایبند خواهد بود.

وی گفت: ملت ایران را در برابر توطئه‌های برخی به هوشیاری و ایستادگی دعوت می‌کنم؛ مشکلات بسیاری بود که به خاطر حفظ آرامش و امنیت جامعه بیان نکردم.

روحانی ادامه داد: وعده‌های خرداد ۹۲ را فراموش نکردم و یا به آن عمل کردم یا نگذاشتند عمل کنم؛ در روزهایی که در حال گفت و گو با قدرت‌ها بودیم برخی از پشت خنجر زدند، اما ما صبوری کردیم.

وی افزود: به افرادی که مخالف ما فکر می‌کنند احترام می‌گذاریم؛ این دولت انتقاد را موجب پیشرفت می‌داند، اما تخریب راه درستی نیست، واقعیت‌ها را به مردم بگوییم.

روحانی گفت: شما به خوبی می‌دانید در آن روزهایی که ما با قدرت‌های جهانی در حال مبارزه دیپلماتیک بودیم برخی منافع ملی ایران را قربانی کردند، اما صبوری کردیم، این دولت به مخالفین خودش احترام می‌گذارد، این دولت به همه منتقدین خودش احترام می‌گذارد، انتقاد را راه نجات کشور و حل مشکلات می‌دانیم.

وی افزود: بدانید تخریب مسیر درستی برای آینده ملت ایران نیست؛ واقعیت‌ها را به مردم بگوییم، با فناوری‌های نو مبارزه نکنید، فناوری هراسی راه نیاندازید، دولت در طول مدت سه سال و نیم در برابر آنهایی که فشار آوردند شبکه‌های اجتماعی را ببندند ایستادگی کرد.

روحانی ادامه داد: با فناوری‌ها مبارزه نکنیم و فناوری هراسی راه نیاندازیم؛ دولت مقابل کسانی که می‌خواستند شبکه‌های اجتماعی بسته شود ایستادگی کرد، آن‌ها طرفدار بستن این شبکه‌ها بودند تا مردم با فساد مبارزه نکنند و املاک نجومی اعلام نشود.

وی گفت: ما از فرهنگ مان حراست می‌کنیم، اما اجازه نمی‌دهیم ایران دوباره منزوی شود؛ ما به رفع تحریم هسته‌ای قانع نیستیم، باید تمام تحریم‌ها برداشته شود.

روحانی افزود: کاسبان تحریم از رفع تحریم‌های هسته‌ای ناراحت هستند؛ روحانی تمام آبرو و زندگی اش را فدای شما خواهد کرد.

روحانی گفت: من اینجا می‌خواهم یاد کنم از روح بلند هاشمی رفسنجانی؛ آقای هاشمی رفسنجانی! ما می‌دانیم به تو چه ظلم بزرگی کردند!

وی افززود: آقای هاشمی رفسنجانی، می‌دانیم که چه تهمتهایی نزدند؛ اما ملت ما جای تو را خالی می‌بینند، اما روحت آرام باشد؛ ما راه تو را ادامه می‌دهیم.

روحانی گفت: ما به منتقدینمان احترام می‌گذاریم، به دشمنانمان احترام می‌گذاریم، راه آزادی مردم بازگشت به تحریم نیست.