سرلشکر باقری در دمشق:

خطایی مانند خطای مسعود بارزانی نباید تکرار شود

به گزارش نویدتهران،رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: پذیرفتنی نیست، رژیم صهیونیستی هروقت بخواهد از طریق هوایی و زمینی به خاک و آسمان سوریه تجاوز کند.

سردار سرلشکرپاسدار محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در جریان سفر به سوریه در نشست خبری مشترک با ژنرال علی ایوب رئیس ستاد کل ارتش و نیروهای مسلح سوریه، طی سخنانی اظهار داشت: پذیرفتنی نیست، رژیم صهیونیستی هروقت بخواهد از طریق هوایی و زمینی به خاک و آسمان سوریه تجاوز کند.

وی افزود: ملت و دولت جمهوری اسلامی ایران با وجود تحریم‌هایی که خود با آن روبرو هستند در جنگ با تروریسم در کنار ملت و دولت سوریه ایستاده‌اند.

سرلشکر باقری تاکید کرد: برادری و همکاری ملت‌های ایران و سوریه نزدیک به 40 سال است که ادامه دارد و من در سوریه هستم تا اعلام کنم که در مبارزه با تروریسم کنار هم هستیم.

رئیس ستادکل نیروهای مسلح گفت: جمهوری اسلامی ایران احترام به تمامیت ارضی کشورهای منطقه را یک اصل می‌داند. ما معتقدیم هر کشوری که بخواهد در کشوری دیگر عملیات نظامی انجام دهد باید با احترام به تمامیت ارضی آن کشور و با دعوت دولت آن کشور این کار را انجام دهد.

وی ادامه داد: حاکمیت ملی و تمامیت ارضی کشورهای منطقه ایجاب می‌کند هرگروه و اقلیتی اگر خواسته‌ای داشته باشد باید آن را از طریق قانونی و گفت‌وگو با دولتهای خود به آن خواسته‌ها دست یابند.

سرلشکر باقری تاکید کرد: امیدواریم دیگر شاهد خطایی مانند خطای مسعود بارزانی رئیس حزب دموکرات کردستان عراق، در شمال عراق نباشیم. هم اکنون با تصمیم پارلمان و اقدام به موقع نیروهای مسلح عراق کنترل اوضاع به دولت عراق بازگشته است.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: در این دیدار با ژنرال ایوب مروری بر همکاری های گذشته داشتیم و تقویت همکاری‌ها در آینده را بررسی کردیم.

سرلشکر باقری در پایان تاکید کرد:جمهوری اسلامی ایران در برابر خطرهایی که سوریه را تهدید می کند در کنار دولت و ملت سوریه بوده اند و در آینده هم خواهند بود.
رییس ستاد مشترک ارتش سوریه نیز در این دیدار با تشکر از حمایت دولت و ملت ایران در جنگ با تروریسم در سوریه گفت: مستشاران و نخبگان جبهه مقاومت نقش بسیار مهمی در مبارزه با تروریسم داشتند و ما اطمینان داریم جبهه مقاومت در آینده توان مندتر و قدرت مندتر از قبل با انواع توطئه‌ها مقابله خواهد کرد.

سرلشکر علی عبدالله ایوب خاطر نشان کرد ، واشنگتن تلاش می‌کند سرعت پیشروی‌های ارتش سوریه و جبهه مقاومت در مبارزه با تروریسم را کاهش دهد و در این راه از گروه‌های تروریستی مانند داعش و… یا شبه نظامیان مزدور و وابسته به خود استفاده می‌کند.

رییس ستاد مشترک ارتش سوریه در پایان این دیدار افزود ، تروریسم در سوریه رو به نابودی است و به زودی ارتش سوریه در سراسر کشور جشن پیروزی خواهد گرفت.