براساس اعلام سازمان هواشناسی کشور؛

خروج سامانه بارشی از کشور در طول روز طبیعت

به گزارش نویدتهران،براساس گزارش سازمان هواشناسی کشور در روز طبیعت هواصاف ودر برخی از نقاط رگبارهای پراکنده باران پیش بینی شده است
با توجه به خروج سامانه بارشی از کشور در طول روز طبیعت آسمان غالب استانهای کشور صاف خواهد بود. تنها در برخی نقاط خراسان جنوبی و جنوب خراسان رضوی رگبارهای پراکنده باران پیش بینی می شود. در ساعات بعدازظهر این روز در نیمه شرقی کشور وزش باد متوسط انتظار می رود. در سواحل استان گیلان و غرب مازندران نیز هوا نیمه ابری خواهد بود.
روز سه شنبه بارش پراکنده باران همراه با وزش باد شدید در شمال استان های آذربایجان های شرقی، غربی و اردبیل پیش بینی می شود. در سایر مناطق کشور آسمان صاف و آفتابی خواهد بود.
در روز چهارشنبه با ورود یک سامانه بارشی، بارش پراکنده باران ابتدا در استان های آذربایجان های شرقی و غربی و اردبیل و سپس بارش باران همراه با کاهش قابل ملاحظه دما در استانهای گیلان و مازندران روی می دهد. دریا در این روز مواج خواهد بود.
در روز پنجشنبه بارش پراکنده گاهی با رعدوبرق در غرب، جنوب غرب، مرکز و شمال شرق کشور انتظار می رود. با تقویت این سامانه در روز جمعه بارش مناطق غرب، جنوب غرب و مرکز را فرا می گیرد که بیشترین بارش در استانهای واقع در غرب کشور روی می دهد.