آیت الله العظمی نوری همدانی:

خروج آمریکایی ها از سوریه پیروزی برای جامعه اسلامی است

به گزارش نویدتهران،اکنون شاهد اتفاقات بسیار خوبی در منطقه مانندخروج آمریکا و همپیانان آنها در سوریه و عراق هستیم و این نشانه پیروزی برای جامعه اسلامی است.
حضرت آیت الله نوری همدانی، ظهر امروز در دیدار گروهی از دانشجویان لبنانی دانشکده دفاعی حاج عماد مغنیه، بر همفکری و همراهی با نخبگان کشورهای اسلامی برای رفع مشکلات جامعه اسلامی تأکید کردند.

این مرجع تقلید با اشاره به اینکه در لبنان مردم و روحانیون مبارز، متدین، اسلامی،دینی و پیرو مبانی دینی و ولایت فقیه و انقلابی وجود دارند و این مردم با سایر ملل دیگر فرق دارند، افزودند: هم اکنون جامعه نیازمند افرادی است که مردم را به دینداری، امر به معروف و نهی ازمنکر دعوت کنند و این بیان نورانی قرآن کریم است و همه مسلمانان را به این امر خطیر دعوت می کند.

معظم له بابیان اینکه کسانی که در راه تحصیل علم و دانش گام بردارند، دارای جایگاه بالایی در پیشگاه خدای متعال می باشند،اظهار داشتند: مهمتر از همه معرفت به مبانی دینی و الهی و عمل و پیاده آن درجامعه است.

ایشان افزودند: اهل علم کسانی هستند که مردم را به دینداری، جهاد و مقابله با دشمنان دعوت می کنند و از این لحاظ وظیفه سنگینی بر عهده دارند.

حضرت آیت الله نوری همدانی گفتند: امام صادق(ع) فرمودند« عالمان دین ما کسانی هستند که در مقابل ظلم ساکت نمی نشینند و این خود فضیلتی بزرگ است».

معظم له بیان داشتند: اکنون شاهد اتفاقات بسیار خوبی در منطقه مانندخروج آمریکا و همپیانان آنها در سوریه و عراق هستیم و این نشانه پیروزی برای جامعه اسلامی است.

ایشان افزودند: اکنون روز به روز شاهد بیداری، تحول و پیشرفت انقلاب و نظام جمهوری اسلامی بعد از امام راحل در منطقه هستیم و مردمی که درفرانسه جلیقه زرد پوشیدند اعلام کردند که دنبال روی اهداف انقلاب ایران می باشند.