دکتر عین اللهی تشریح کرد:

خدمت رسانی نظام سلامت به زائران امام رضا (ع) در دهه پایانی ماه صفر

به گزارش نویدتهران،وزیر بهداشت با اشاره به در پیش بودن ایام ‌پایانی ماه صفر، سالروز رحلت پیامبر اکرم (ص) ، شهادت امام حسن مجتبی و شهادت امام رضا(ع) از آمادگی حوزه سلامت برای ارائه خدمات مورد نیاز زائران در دهه آخر ماه صفر خبر داد و گفت: تامین سلامت زائران بارگاه منور رضوی برای ما بسیار مهم است و با وجود دانشگاه علوم پزشکی مشهد به عنوان یکی از قوی ترین و بهترین دانشگاه های علوم پزشکی کشور، از بابت خدمات رسانی بهنگام و با کیفیت به زائران اطمینان داریم.

دکتر بهرام عین اللهی در حاشیه افتتاح بخش های جدید بیمارستان آیت الله طالقانی مشهد مقدس، اظهار داشت: در ایام دهه پایانی ماه صفر به علت حجم بالای سفر زائران به مشهد مقدس لازم است که کمک هایی برای ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به استان خراسان رضوی صورت گیرد. خوشبختانه در مسیرهای ورودی به مشهد، موکب های سلامت، پایگاه های اورژانس و بیمارستان های صحرایی، در حالت آماده باش قرار دارند.

وی افزود: در این ایام سایر دستگاه ها از جمله بهداری نیروی زمینی سپاه پاسداران و ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ع) برای ارائه خدمات شایسته، بیمارستان های صحرایی برپا می کنند. امروز از شهر ملک آباد بازدید کردیم و مقرر شد فضایی مجهز برای خدمت رسانی به زائران بارگاه رضوی در اختیار سازمان اورژانس کشور قرار گیرد.

وزیر بهداشت همچنین از افتتاح بخش های جدید بیمارستان آیت الله طالقانی که در ابتدای مسیر قوچان و در ورودی مشهد قرار دارد، خبر داد و افزود: این بیمارستان خدمات مناسبی را به مصدومان حوادث و سوانح ارائه می کند.

دکتر عین اللهی با اشاره به ظرفیت ۱۲ تخت جدید آی سی یو بیمارستان آیت الله طالقانی، خاطرنشان کرد: امسال بیش از ۱۰ هزار تخت جدید بیمارستانی در سراسر کشور افتتاح و تجهیز شدند که کار ارزنده ای بود.

وی با بیان اینکه همکاران ما در اورژانس، در ایام اربعین خدمات مناسبی به زائراین اباعبدالله(ع) ارائه کردند، افزود: در حال حاضر نیز نیروهای اورژانس برای ارائه خدمت به زائران بارگاه منور رضوی در جاده ها و شهرها در حالت آماده باش قرار دارند و اتوبوس آمبولانس های سیار نیز در مسیر زائران، استقرار خواهند داشت.