گزارشی از سفر وزیر اطلاعات به اصفهان؛

خدمت خالصانه و صادقانه به مردم نعمتی الهی برای مسئولان نظام است

وزیر اطلاعات در نشست شورای اداری استان اصفهان:خدمت خالصانه و صادقانه به مردم نعمتی الهی برای مسئولان نظام است
حجت الاسلام والمسلمین سید محمود علوی روز سه شنبه (۲۴ اسفند ۹۵) در نشست شورای اداری استان اصفهان گفت: عمل به وظیفه و خدمت به مردم باید دو محور فعالیت مسئولان در نظام اسلامی باشد.
به گزارش نویدتهران وبه نقل از روابط عمومی وزارت اطلاعات،دکتر علوی افزود: پست و مقام دنیایی در نزد خداوند جایگاهی ندارد و مسئولان باید با حرکت در محور اهداف نظام اسلامی رضای خداوند را کسب کنند.
وی با اشاره به مشکل خشکسالی استان اصفهان و اولویت دولت برای رفع مشکل کم آبی در کشور گفت: مشکل کم آبی یک مشکل کشوری است و همگان باید با مدیریت درست از منابع موجود آب، استفاده و حفاظت کنند.
استاندار اصفهان هم در این نشست گفت: برای حل مشکل خشکسالی همه افراد مرتبط با حوزه آب ریز زاینده رود باید هماهنگ و متحد حرکت کنند چون مشکل حوزه آبریز زاینده رود ابعاد سیاسی، امنیتی و اجتماعی به همراه دارد.
رسول زرگر پور با اشاره به اینکه ۱۰ درصد کارگران کشور در استان اصفهان فعال هستند افزود: حل مشکلات این قشر از دیگر دغدغه های مدیریت استان است.
نماینده مردم نایین و خور و بیابانک در مجلس شورای اسلامی هم دراین نشست گفت: یک سوم مساحت استان را کویر تشکیل می دهد و ساکنان این مناطق با کمبود ها و مشکلات فراوانی روبرو هستند و دولت باید بیشتر به فکر مردم این بخش از کشور باشد.

وزیر اطلاعات در همایش انتخابات ۹۶:مشارکت همگانی، وحدت و همدلی، امنیت پایداردر انتخابات برای برقراری امنیت کامل در جامعه و برگزاری انتخابات مطلوب از تخریب‌ها جلوگیری خواهد شد
حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمود علوی وزیر اطلاعات روز سه شنبه (۲۴ اسفند ۹۵) در همایش انتخابات ۹۶، مشارکت همگانی، وحدت و همدلی، امنیت پایدار ، در سالن اجتماعات اداره کل راه و شهرسازی اصفهان، افزود: مشارکت مردم ، استفاده از روش های علمی ، بهره گیری از عقل، اندیشه، دانش و توجه به امنیت فراگیر از مهمترین عوامل برقراری امنیت پایدار است.
وی بیان کرد: تامین امنیت همراه با سرور و نشاط و بهره گیری از روش های علمی باعث رشد و شکوفایی جامعه در عرصه های مختلف بویژه علم، فناوری، فرهنگ و هنر می شود.
وزیر اطلاعات با بیان اینکه هرنوع حرکتی که به امنیت روانی جامعه آسیب برساند، ممنوع است، افزود: باید تلاش شود تا امنیت پایدار و فراگیر با به کارگیری از راهکارها و روش های علمی و نرم افزاری ایجاد شود و این برگرفته از معارف دینی و اسلامی است.
وی برقراری و حفظ امنیت را وظیفه حکومت دانست و گفت: براساس روایات و احادیث حکومت موظف است امنیت را فراهم کند تا در پرتو آن مردم امنیت و آرامش را حس کنند.
حجت الاسلام علوی تاکید کرد: چنانچه امنیت در جامعه باشد ولی مردم احساس امنیت و کرامت نکنند، خیرات و برکات امنیت بر آن جامعه تاثیرگذار نیست.
وی با اشاره به اهمیت بهداشت روانی جامعه از منظر اسلام گفت: اسلام، شکستن، تحقیر و از بین بردن شخصیت دیگران را حرام کرده و در این دین آسمانی، ایجاد امنیت روانی در جامعه از جایگاه بالایی برخوردار است.
وزیر اطلاعات بابیان اینکه با معصیت نمی توان، امنیت برقرارکرد، افزود: اسلام اجازه ورود به حریم خصوصی مردم را نمی‌ دهد و این کار معصیت است و معصیت نیز ما را به جایی نخواهد رساند.
وی تصریح کرد : نیت‌ خوانی ممنوع است و نباید با آبروی مردم بازی شود زیرا این عمل از بدترین اعمال برای آزردن یک مؤمن است.
وزیر اطلاعات با اشاره به ظرفیت ها و قابلیت های بی بدیل نظام جمهوری اسلامی گفت: وزارت اطلاعات با بنیه علمی بالا و اشرافیت اطلاعاتی ، رویکرد سخت ‌افزاری را در پیش نخواهد گرفت زیرا دستگاه اطلاعاتی را برای ریشه یابی ناامنی ها و مدیریت بحران ها تشکیل شده تا با استفاده از ظرفیت های نرم افزاری خود، ناامنی را ریشه کن کند.
دکتر علوی تصریح کرد: کار اطلاعاتی باید اخلاق محور باشد و وزارت اطلاعات با این رویکرد وظایف خود را انجام می دهد زیرا امنیت پایدار ، دروزن زا و مبتنی براخلاق موجب رشد و شکوفایی جامعه می شود.
وزیر اطلاعات در ادامه سخنان خود با اشاره به در پیش بودن انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری، پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا و میان دوره ای مجلس شورای اسلامی افزود: همان گونه که مقام معظم رهبری(مدظله العالی) تاکید فرموده اند، حضور و مشارکت مردم در صحنه های مختلف از جمله انتخابات، یکی از افتخارات ملت ایران است و این امر، بزرگترین قدرت بازدارنده جمهوری اسلامی ایران به شمار می رود.
وی با اشاره به اینکه باید فضای مشارکت حداکثری مردم در انتخابات فراهم و وحدت ملی پاس داشته شود، گفت: حرکت های تخریبی، فضای وحدت آفرین جامعه را از بین می برد و وزارت اطلاعات با اقدام های قانونی و اخلاق محور تلاش خواهد کرد از ایجاد فضای تخریبی در انتخابات جلوگیری شود.
وی افزود: نامزدهای انتخاباتی باید بدون تخریب دیگران، با ارائه برنامه کاری، تلاش کنند تا خود را اثبات کنند و از رفتارهایی که موجب خدشه به فضای وحدت آفرین جامعه می شود، خودداری کنند.
حجت الاسلام علوی با یادآوری این نکته که انتخابات سال ۹۴ در کمال آرامش و همدلی برگزار شد، ابراز امیدواری کرد اردیبهشت سال آینده انتخاباتی برگزار شود که برای جامعه، نظام و انقلاب سرمایه اجتماعی باشد.
وزیر اطلاعات همچنین در این سفر با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان و آیت الله العظمی حسین مظاهری از مراجع تقلید و رئیس حوزه علمیه اصفهان و آیت الله محمدعلی ناصری دولت آبادی از علمای اصفهان و رئیس حوزه علمیه ولی عصر(عج) اصفهان دیدار کرد.

دیدار وزیر اطلاعات با آیت الله طباطبایی نژاد نماینده ولی فقیه استان اصفهان؛ با مدیریت و اشرافیت اطلاعاتی سربازان گمنام امام زمان (عج) و همکاری سایر نیروهای نظامی و انتظامی خیلی از مسائل مخل امنیت کنترل شد

حجت الاسلام والمسلمین سید محمود علوی وزیر اطلاعات روز دوشنبه (۲۳ اسفند ۹۵) با آیت الله طباطبایی نژاد نماینده ولی فقیه و امام جمعه اصفهان دیدار و گفت و گو کرد.
وزیر اطلاعات در این دیدار ضمن تبریک ولادت حضرت زهرا (س) گزارشی از اوضاع امنیتی کشور و عملکرد وزارت اطلاعات ارائه کرد.
دکتر علوی گفت: با دعای خیر مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و مردم، الحمدالله به لحاظ امنیتی در ابعاد مختلف سال بسیار خوبی را پشت سر گذاشتیم.
وزیر اطلاعات افزود: با مدیریت و اشرافیت اطلاعاتی سربازان گمنام امام زمان (عج) و همکاری سایر نیروهای نظامی و انتظامی خیلی از مسائل مخل امنیت کنترل شد.
آیت الله طباطبایی نژاد نیز ضمن خیرمقدم به وزیر اطلاعات، از اقدامات صورت گرفته و حفظ امنیت کشور در ابعاد مختلف تقدیر و تشکر کرد.