سردار احمد نوریان خبر داد:

خدمات ویژه پلیس های تخصصی در هفته ناجا

به گزارش نویدتهران،معاون اجتماعی و سخنگوی نیروی انتظامی ضمن تشریح برنامه های هفته ناجا از ارائه خدمات ویژه پلیس های تخصصی به شهروندان در این هفته خبر داد.

سردار احمد نوریان در نشست خبری با اصحاب رسانه که در سالن ۹ دی معاونت اجتماعی ناجا برگزار شد، اظهار داشت: ایام سوگواری و عزاداری سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و یاران باوفایش را خدمت همه دوستداران اهل البیت (ع) و شما سروران گرامی و همچنین شهادت تعدادی از هموطنان عزیزمان را در حادثه تروریستی بزدلانه اهواز به خانواده هایشان و مردم صبور و غیور اهواز تسلیت عرض می کنم.

سخنگوی ناجا با اشاره به اینکه نظم و امنیت مهمترین کار ویژه و محصول زحمات و تلاش های دلسوزانه عوامل انتظامی در سراسر کشور است، گفت: امنیت از اولویت دارترین خواسته های افرادجامعه، مسئولان، نخبگان و کارگزاران نظام است و در نبود آن به طور قطع نمی توان چشم اندازی برای پیشرفت و تعالی یک جامعه یا حاکمیت در ابعاد مختلف متصور بود.

این مقام عالی انتظامی یادآور شد: در کشور ما بحمدالله به لطف الهی، قدرت و اقتدار مردم پایه پلیس و نیز روزآمدی درک صحیح و دقیق از تحولات پیچیده، شاهد شکل گیری زیرساخت های سخت افزاری و نرم افزاری خوبی متناسب با تغییرات در مجموعه ناجا هستیم که این امر از گذشته آغاز و در حال رشد و تکمیل شدن است.

سردار نوریان تأکید کرد: این نوع نگاه راهبردی موجب شده تا امروز ارتباط خوبی بین پلیس و مردم را در جامعه مشاهده و لمس کنیم هر چند به طور قطع کمبودها و مشکلاتی هست که نیاز به کار و تلاش بیشتر برای رفع آن است.

سخنگوی ناجا تصریح کرد: هفته نیروی انتظامی از جمله مقاطع حساس در این نیرو است که همه ساله در راستای معرفی بخشی از تحولات، دستاوردها، عملکرد ها و برنامه های در دست اقدام پلیس به آن نگاه می شود و همچنین فرصتی برای توسعه سرمایه اجتماعی پلیس از طریق ارتقای منزلت اجتماعی فراهم می کند.

وی با بیان اینکه هفته نیروی انتظامی از ۱۳ الی ۱۹ مهرماه یعنی از روز جمعه هفته آینده آغاز و تا پنج شنبه ادامه دارد، گفت: پیشاپیش این هفته را خدمت تمامی همکاران عزیز خود در سراسر کشور که در حال خدمت رسانی به هم میهنان عزیز هستند، تبریک می گویم.

معاون اجتماعی ناجا با اشاره به اینکه امسال شعار هفته ناجا پلیس مقتدر، امین مردم  است، تأکید کرد: این شعار برگرفته از فرمایشات مقام معظم رهبری است که فرمودند نیروی انتظامی همواره باید مظهر اقتدار، نظم، مهربانی، رأفت و رحمت در جامعه باشد و همچنین مجموعه مطالبات مردم از این نیرو است.

وی افزود: مردم، نیروی انتظامی را از خود می دانند و پلیس باید با رفتار خود و نیز شیوه عمل نظیر امانت داری، سلامت، صداقت و اخلاق عملی این اطمینان و اعتماد را در دل مردم به وجود آورد.

سخنگوی ناجا تصریح کرد: شأن مردم ما این است که پلیس مقتدر، محبوب، توانمند و کارآمد داشته باشند زیرا در سایه چنین پلیسی، مردم احساس امنیت و آرامش خواهند داشت و از سوی دیگر جامعه شاهد رشد، تعالی و اعتلا خواهد بود.

این مقام عالی انتظامی افزود: ازسوی دیگر، قدرت و اقتدار پلیس خاستگاه مردمی دارد و نیروی انتظامی باید این امانت را از هر گونه تعرض و خدشه ای دور نگه داشته و اجازه ندهد تا به جان، مال و نوامیس مردم تعرضی صورت پذیرد.

وی اضافه کرد: در چنین حالتی می توان پلیس را امین مردم و یکی از بازوان قدرت حاکمیت نظام برشمرد.

معاون اجتماعی ناجا با اشاره به اینکه طبق سنوات گذشته امسال نیز نمایشگاه تجهیزات پلیس از فردا با شعار  امنیت و ایمنی پشتوانه تولید داخلی  در مصلی تهران برگزار خواهد شد، گفت: این نمایشگاه بین المللی لوازم و تجهیزات پلیس، امنیتی و ایمنی ( ایپاس ۲۰۱۸) با حضور ۲۰ کشور با ۵ هزار محصول و ۱۷ رده از پلیس های تخصصی در فضایی به مساحت ۳۵ هزار متر مربع برگزار می شود.

سردار نوریان با بیان اینکه برای ۷ روز هفته ناجا شعارهایی تعریف شده است، گفت: اولین روز از هفته ناجا مصادف با روز جمعه با شعار “پلیس جامعه ایمانی، ارزش های اسلامی، رأفت و مهربانی” نامگذاری شده و در واقع دارای رویکرد ارزشی است.

وی افزود: در روز جمعه سردار  حسین اشتری ؛ فرمانده محترم ناجا با عنوان سخنران پیش از خطبه های نماز جمعه در تهران و در سایر استان ها نیز فرماندهان انتظامی سخنرانی می کنند؛ همچنین راهپیمایی خانوادگی کارکنان نیز در این روز در سراسر کشور برگزار می شود.

معاون اجتماعی ناجا ادامه داد: شنبه به عنوان دومین روز از هفته ناجا با شعار  پلیس، انضباط، اقتدار، امنیت پایدار با رویکرد اقتدار است که مراسم صبحگاه پلیس با حضور همه رده ها و فرماندهان در سراسر کشور برگزار می شود؛ علاوه بر این مراسم، افتتاح طرح نوین فناورانه پلیس پیشگیری ناجا را نیز خواهیم داشت که از طریق ویدئو کنفرانس تعدادی از آنها در استانهای مختلف به طور همزمان افتتاح می شود.

سخنگوی ناجا یادآور شد: یکشنبه به عنوان سومین روز از هفته ناجا با شعار پلیس، حرفه گرایی،تخصص،کارآمدی با رویکرد تخصصی است که در این روز ۱۰۶ پروژه عمرانی در سراسر کشور توسط مهندسی ناجا افتتاح می شود.

این مقام عالی انتظامی تصریح کرد: دوشنبه به عنوان چهارمین روز از هفته ناجا با شعار  پلیس، آموزش همگانی، مشارکت عمومی، پیگیری اجتماعی  دارای رویکرد اجتماعی است که در این روز رونمایی از سامانه های فنی و تجهیزاتی پلیس توسط معاونت آماد و پشتیبانی نیرو و همچنین همایش ملی طلایه داران فرهنگ ترافیک توسط پلیس راهور با حضور رئیس قوه مقننه، وزیر آموزش و پرورش، فرمانده ناجا،رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی،دانش آموزان،همیاران پلیس (مقطع ابتدایی)، پلیس یاران نوجوان (دوره اول متوسطه)، بازرسان نامحسوس پلیس راه، راهوران محله (دهیاران) ایمنی ترافیک برگزار می شود.

وی خاطر نشان کرد: سه شنبه به عنوان پنجمین روز از هفته ناجا با شعار  پلیس، خدمتگزاری، پاسخگویی، امانتداری  با رویکرد مردمی است که رونمایی از محصولات فاوا ناجا در این روز برگزار می شود.

سردار نوریان گفت: چهارشنبه به عنوان ششمین روز از هفته ناجا با شعار  پلیس، دانش بنیانی، پژوهش محوری، روزآمدی  با رویکرد علمی است که نشست سفرا و کارداران و نمایندگان سازمان های بین المللی با فرمانده ناجا و همچنین گردهمایی کارآگاهان پلیس آگاهی سراسر کشور در تهران برگزار می شود.

این مقام عالی انتظامی افزود: پنج شنبه به عنوان هفتمین و آخرین روز از هفته ناجا با شعار پلیس، حماسه حسینی (ع)، ولایت مداری، ایثار و شهادت  با رویکرد جهادی است در این روز تجدید میثاق با آرمان های بلند بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران با حضور فرماندهان و کارکنان ناجا در مرقد مطهر امام (ره) در تهران و نیز در سراسر کشور،دیدار فرماندهان انتظامی استان ها با نمایندگان ولی فقیه، غبار روبی و عطرافشانی مزار مطهر شهدای سراسر کشور و همچنین برگزاری همایش قربانیان سوانح ترافیکی از جمله برنامه هایی است که برگزار می شود.

خدمات ویژه پلیس های تخصصی در هفته ناجا

سخنگوی ناجا با اشاره به افزایش ساعت کار مراکز خدمات رسانی پلیس که شامل نظام وظیفه، تعویض پلاک و شماره گذاری، صدور گواهی عدم سوء پیشینه، خدمات مشاوره، تعویض و صدور گذرنامه و … است، گفت: تسریع در رسیدگی به وضعیت خلافی وسائط نقلیه از دیگر خدمات ویژه پلیس های تخصصی است.

معاون اجتماعی ناجا ادامه داد: ترخیص خودرو، موتور سیکلت های توقیفی در پارکینگ ها که به دلیل بی انضباطی ترافیکی اعمال قانون شده با شرایطی که پلیس راهور اعلام خواهد کرد از دیگر برنامه های این هفته است.

سردار نوریان گفت: گواهینامه‌های رانندگی برابر روال در حال صدور است و مطالبی که در خصوص مشکل صدور با وجود تحریم بیان می‌شود، صحت ندارد.

وی، راه‌اندازی سامانه مجازی پیگیری اموال مسروقه، ملاقات روسای پلیس های تخصصی و فرماندهان با مردم برای راهنمایی و‌ مشاوره و رفع مشکلات مردم، از دیگر برنامه این هفته است.

سردار نوریان عنوان کرد: خدمات مردم‌یاری و پزشکی در نقاط محروم با همکاری بهداری ناجا، توزیع بسته‌های حمایتی توسط پلیس مرزبانی، افتتاح ۵ آزمایشگاه تشخیص مواد مخدر، اعزام تیم‌های دندان‌پزشکی به مدارس حاشیه شهرها و محروم از دیگر برنامه های این هفته است.

وی گفت: پخش سریال گشت ویژه پلیس ۲ در ۷ قسمت، سریال دختر گمشده در ۶ قسمت، رونمایی از ۴ بازی رایانه‌ای، تهیه مستند ویژه شهدای شاخص ناجا، مستند یک روز با فرمانده که با ۱۰ فرمانده صحبت شده، حضور مسئولان پلیس در برنامه‌های سیما از جمله تولیدات رسانه‌ای در این هفته است.

سخنگوی ناجا با بیان اینکه۱۵۰ نمایشگاه خانواده محور در این هفته فعالیت خواهد کرد، گفت: برگزاری نمایشگاه پلیس – کودک و فراخوان فیلم ۱۱۰ ثانیه‌ای پیشگیری از اعتیاد نیز از برنامه‌های ماست.

سردار نوریان در خاتمه گفت: گردهمایی مشاوران با حضور ۱۰۰۰ مددکار اجتماعی که در مراکز مشاوره فعال هستند و نیز برگزاری رزمایش اقتدار یگان ویژه در ۱۰۰ مدرسه منتخب تهران و سراسر کشور از دیگر برنامه‌های این هفته است.