دکتر لاریجانی :

حوادث اخیر با روح تمدن هند ناسازگار است

به گزارش نویدتهران،رییس مجلس شورای اسلامی ، حوادث و تنش های اخیر در هند را با روح فرهنگ و تمدن دیرین این کشور ناسازگار خواند و از دولت هند خواست تا از تمامی ظرفیت‌ها، برای پایان دادن به حوادث اخیر و حل و فصل تنش ها به شیوه مسالمت آمیز اقدام کند.

رئیس مجلس شورای اسلامی  در گفت‌وگو یی با ابراز نگرانی از وقوع حوادث اخیر در هند افزود: هند سرزمین نژادها، زبان‌ها، مذاهب، آیین ها و فرهنگ های مختلف بوده و هست و بروز چنین مسائل و موضوعاتی با روح فرهنگ و تمدن هندی سازگاری ندارد.

وی ادامه داد: برداشت و تصویری که از قانون جدید موسوم به حقوق شهروندی در هند وجود دارد، بیانگر ایجاد محدودیت‌هایی برای مسلمانان است و همین مسئله، نگرانی‌هایی را به وجود آورده است. این در حالی است که مسلمانان، بخشی از فرهنگ و جامعه هند هستند و در پیشبرد و توسعه این کشور نقش مهمی دارند.

رییس نهاد قانونگذاری کشورمان تاکید کرد: از دولت هند انتظار داریم از همه ظرفیت‌ها، فرصت‌ها و امکانات برای پایان دادن به درگیری ها و حل و فصل مسئله به شیوه مسالمت آمیز اقدام کند.

دکتر لاریجانی، ضمن اشاره به اهمیت روابط دو کشور ایران و هند ، تقویت گفت و گو و همزیستی همه اقوام و مذاهب را در هند ضروری خواند‌.