آیت‌الله صدیقی در خطبه‌های نماز جمعه تهران:

حمله موشکی سپاه به تروریست‌ها در سوریه، یک پیام قدرت برای همه منطقه بود

به گزارش نویدتهران، خطیب موقت نماز جمعه تهران، گفت:حمله موشکی سپاه به تروریست‌ها در سوریه، یک پیام قدرت برای همه منطقه بود که اگر امنیت می‌خواهید باید در سایه اقتدار ایران اسلامی نفس راحت بکشید. همچنین این حمله برای اربابان داعش این پیام را داشت که حواستان را جمع کنید که زمان بزن در رو گذشته و اگر یکی بزنید ۱۰ تا خواهید خورد.
آیت‌الله کاظم صدیقی در خطبه‌های امروز نماز جمعه تهران،اظهار کرد:تقوا نزدیک‌ترین راه برای دستیابی به جنت الهی است.

خطیب موقت نماز جمعه تهران، با اشاره به مصادیق وجوب تبعیت تصریح کرد: اطاعت از پیامبر خدا و اطاعت از ائمه اطهار و اطاعت از عالم واجب است؛ لذا مسئله تبعیت از فقیه بر همین اساس است.

وی با بیان اینکه امامت منشاء وحدت است، گفت: در تبعیت از غیرمعصوم، اعم از پدر و مادر و مافوق، یک قاعده کلی وجود دارد و آن این است که اوامر آنها بر خلاف دستورات الهی نباشد.

آیت‌الله صدیقی با تسلیت ایام شهادت امام زین‌العابدین علیه‌السلام،گفت: امام سجاد علیه‌السلام،نقش بی‌بدیلی برای تربیت بشر و حفظ خون شهدا داشتند. آثار امام سجاد(ع) گنج‌هایی بی‌نظیر است همانند رساله حقوق و صحیفه سجادیه که زبور آل محمد(ص) و کتاب اخلاق و معنویت و سیاست است.

وی با اشاره به انتقام سپاه از تروریست‌های عامل حادثه اهواز، گفت: ضرب شست پاسداران موشکی ما که نگذاشتند انتقام از حمله تروریستی اهواز خیلی طول بکشد، یکی از جلوه های عظمت انقلاب اسلامی است. پاسداران موشکی ما نشان دادند که نایب امام زمان ما هر چه بگوید این دلاورمردان و این شیران بیشه انقلاب سریعا لبیک می‌گویند.

خطیب موقت نماز جمعه تهران، تصریح کرد: اولین ضربه شست موشکی سپاه در کردستان عراق به صدا درآمد و دومین آن، بعد از ماجرای اهواز بود که یک مشت نادان و خبیث به مردم آن شهر حمله کردند و کودک و پیر و زن و مرد را آماج تیرهای عناد قرا دادند.

وی ادامه داد: دلاوران سپاه پاسداران ما از فاصله ۵۰۰ و چند کیلومتری، با موشک‌های عزت‌بخش، سران داعش را در عمق خاک سوریه، بیخ گوش آمریکا هدف قرار دادند و حدود ۴۰ نفر از آنها را به درک فرستادند.

آیت الله صدیقی تاکید کرد: حمله موشکی سپاه به تروریست ها در سوریه، یک پیام قدرت برای همه منطقه بود که اگر امنیت می‌خواهید باید در سایبه اقتدرا ایران اسلامی نفس راحت بکشید. همچنین این حمله برای برای اربابان داعش این پیام را داشت که حواستان را جمع کنید که زمان بزن در رو گذشته و اگر یکی بزنید ۱۰ تا خواهید خورد.

وی در ادامه با اشاره به بیانات روز گذشته مقام معظم رهبری در اجتماع صدهزارنفری بسیجیان، گفت: فرمایشات وحی‌گونه مقام معظم رهبری در روز پنجشنبه روح جدید و نقشه راهی بود که ایشان ترسیم کردند.

خطیب موقت نماز جمعه تهران با بیان اینکه حضور ۱۰۰ هزار بسیجی در ورزشگاه آزادی در پیشگاه مقام معظم رهبری برای بار دوم یک نقطه عطف بود، تصریح کرد: در بار نخست که این اجتماع شکل گرفت، بیانات مقام معظم رهبری آغازگر یک حرکت حماسی و دشمن برانداز بود که در رویاروی نظامی با دشمن در جریان دفاع مقدس حاصل شد و دفاع مقدس را به یکی از قطعات بهشتی تاریخ تبدیل کرد.

وی با بیان اینکه حضرت آقا دیروز یکی از جلوه‌های انقلاب یعنی جوانان ما را به رخ جهانیان کشیدند، اظهار داشت: این جوانان ما در عرصه‌های مختلف اعم از دوران دفاع مقدس و مقابله با فتنه‌ها و جهد سازندگی، گره‌های غیرقابل باز شدن را باز کرده‌اند.

آیت‌الله صدیقی ادامه داد: این جوانان ذخیره امام زمان (عج) و رویش‌های انقلاب هستند؛ البته در کنار این رویش‌ها، ما ریزش‌هایی نیز داریم که امیدواریم در هدایت آن جوان‌هایی که مبتلا به فساد‌های اخلاقی و سیاسی اند، توفیق حاصل شود.

وی افزود: بیانات مقام معظم رهبری مانند دانه‌های مروارید است و همه آن‌ها ارزشمند است؛ اما توصیه‌های روز گذشته ایشان به نسل جوان حائز نکاتی بود که باید آن‌ها را به صورت گفتمان دربیاوریم.

خطیب موقت نماز جمعه تهران، با اشاره به توصیه‌های روز گذشته مقام معظم رهبری خطاب به جوانان، تصریح کرد: جوانان ما همیشه در برابر دشمن پیروزی آفریدند، اما نباید مغرور شوند؛ بلکه همواره باید دشمن را حس کنند و بدانند که راه ما راه صاف نیست و دشمنان ما با همه نیرو و توان به میدان آمده‌اند.

وی تصریح کرد: مسئله دیگر، موضوع استقامت است؛ باید در برابر دشمن استقامت کنیم و با همان آهنگ دفاع مقدس با دشمن مواجه شویم. دشمن در جنگ رسانه‌ای با امکانات علمی و تجربی و عمروعاص‌هایی که دارد در تلاش برای تضعیف روحیه جوانان ما و القاء بن بست در کشور است.

آیت‌الله صدیقی افزود: دشمنان در صدد این هستند که القاء کنند، وضعیت اقتصادی کشور بحرانی است، اما حضرت آقا با اشرافیت نورانی که دارند فرمودند: مشکل وجود دارد، اما بن‌بست هرگز.

وی تاکید کرد: ما اگر توکل به خدا داشته باشیم و قدرتی که خدا به ما داده را احساس کنیم و فتنه دشمن را احساس کنیم و وحدت و استقامت هم داشته باشیم، به حول و قوه خدا در این مرحله نیز آمریکا سیلی‌ای تلخ‌تر از سیلی‌های قبل خواهد خورد.

خطیب موقت نماز جمعه تهران در ادامه با ذکر چند تذکر به مجریان امور کشور، گفت: آنچه پیش آمد و کام ملت را تلخ کرد بی ثباتی در اقتصاد و التهاب در بازار‌های ارز و طلا و خودرو بود؛ اما حالا که قیمت‌ها در این بازار‌ها سیر نزولی پیدا کرده، مسئولان باید تلاش کنند این امر در زندگی مردم احساس شود و در دادن اعتبار به پول ملی اهتمام داشته باشند. همچنین این سیر نزولی نشان می‌دهد، بی ثباتی در برخی بازار‌ها توطئه دشمن بوده و قابل پیشگیری است.

وی با اشاره به موضوع کامیون‌داران، گفت: این مسئله که برای کامیون‌دارن پیش آمد قابل پیشگیری بود. هم باید وزارت راه که متصدی سامان دادن به حمل و نقل کشور است بجای برخی حرف‌های بی ربط به وظیفه خود در این زمینه عمل کند و هم باید رانندگان و کامیون‌داران زحمت کش حواسشان جمع باشد و آلت دست دشمن قرا نگیرند.

آیت‌الله صدیقی با اشاره به هفته نیروی انتظامی، گفت: نیروی انتظامی همیشه در سنگر است و اعضای این نیرو در تامین امنیت کشور و مبارزه با اشرار و قاچاقچیان، شهیدان زیادی تقدیم انقلاب و کشور کرده‌اند و به تعبیر امام راحل کار پلیس عبادت است.

وی با اشاره به اظهارات وزیر آموزش و پرورش پیرامون سند تحول، گفت: من وزیر آموزش و پرورش را فردی متدین می‌دانم، اما وی حتما اطلاع دارد که در برخی از مدارس در بعضی از نقاط تهران چه هنجارشکنی‌هایی می‌شود. باید تقوا، معنویت، عفت، حیا، حجاب، مهارت زندگی، آموزش فنون دفاعی و نظامی و پیاده کردن حماسه ۸ سال دفاع مقدس به صورت چشمه‌های حیات به مدرسه‌ها تزریق شود.