فرمانده سپاه جلفا:

حمایت از کالای ایرانی از مولفه های تحقق اقتصاد مقاومتی است

به گزارش نویدتهران،فرمانده سپاه جلفا، حمایت و استفاده از کالای ایرانی را از مولفه های تحقق اقتصاد مقاومتی عنوان کرد.

خلیل شریفی  با تبریک سال جدید اظهار داشت: چند سالی است که اقتصاد مقاومتی مطرح است که یکی از اصول آن توجه به کالاهای ایرانی است. امسال هم به صورت ویژه شعار سال به حمایت از کالای ایرانی اختصاص یافته که نشان از اهمیت بالای این مسئله است.

وی به وظایف مسئولان و مردم در خصوص تحقق شعار امسال اشاره و خاطرنشان کرد: مسئولان باید در راستای حمایت از صنایع قدم بردارند، همچنین وظیفه دیگر آن ها این است که از واردات غیرضروری جلوگیری کنند و اهتمام جدی برای مبارزه با قاچاق کالا داشته باشند.

شریفی اضافه کرد: اگر مسئولان به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر حمایت از تولید ملی و کالای داخلی توجه کنند مشکلات بیکاری جوانان به سهولت حل می شود.

وی تاکید کرد: همین حمایت از تولید ملی خود پاسخ کوبنده و قاطعی به دشمنان جمهوری اسلامی است که می خواهند با تحریم های خود ، شجاعت و اقتدار را از ملت ایران بگیرند.

شریفی در پایان نقش آموزش را در نهادینه سازی فرهنگ استفاده از کالای ایرانی را تعیین کننده دانست و بیان کرد: اگر فرزندان ما از ابتدا با روحیه خودباوری، اتکای به نفس و با غیرت ملی پرورش یابند و با این ذهنیت که مصرف کالای ایرانی را در اولویت قرار دهند، رشد پیدا کنند، زمانی که بزرگ شدند افرادی متعهد و متعصب به تولیدات داخلی خواهند بود و آنان به عنوان مدیران و آینده سازان کشور در آینده به حمایت و توجه از تولید داخل توجه لازم را خواهند داشت.