حقوق بشر در سالی که گذشت

به گزارش نویدتهران وبه نقل ازستاد حقوق بشر؛حقوق بشر موضوعی مهم و اساسی برای تمام انسان‌های جهان است ولی این مهم همیشه توسط برخی و برای رسیدن به سهمی بیشتر از جهان، حقوق دیگران را پایمال می‌کنند.
سال گذشته در بسیاری از کشورهای جهان، سالی پر تنش و هیاهو در حوزه حقوق بشر بود و بسیاری از مردم جهان بسیاری از حقوق خود را تنها به علت زیاده خواهی عده‌ای دیگر برای رسیدن به مقاصد استعماری از دست دادند و نه تنها مجبور به کوچ اجباری از کشور خود شدند بلکه در بسیاری موارد جان خود را از دست دادند و حتی امروز هم مردم بسیاری در کشورها همچون سوریه، عراق، یمن ، فلسطین و… تحت فشار و صدمات مزدورانی مثل داعش و عربستان سعودی هستند که با توجه به جنایاتی که تا به امروز در جهان انجام داده اند و کمک‌هایی مثل درمان کردن داعشیان در بیمارستان‌های سرزمین‌های اشغالی و … دیگر بر کسی پوشیده نیست که این مزدوران با اربابانشان مقاصد مشترکی دارند.

مردم سوریه قربانی مقاومت در برابر بردگی

بحران سوریه از سال 2000 میلادی با ورود تعداد زیادی از مؤسسات سعودی، تحت پوشش جمعیت‌های خیریه و انسان دوستانه به این کشور آغاز شد. با گذشت زمان کم کم تروریست‌ها در داخل این کشور ریشه دوانده و در قالب مخالفین دولت به فعالیت بر علیه دولت بشار اسد پرداختند. حال آنکه ماجرا چیز دیگری بود و مردم سوریه تنها به خاطر حمایت از جبهه مقاومت و تلاش برای قوت یافتن کشورهایی که در تلاش بودند تا به طور مستقل خود را اداره کنند و از استعمارگران تبعیت نکنند، تاوان می‌داد.
بر اساس آخرین آمار که در تیرماه سال گذشته توسط “رامی عبدالرحمن” مدیر دیده‌بان حقوق بشر سوریه اعلام شد، در بازه زمانی بین ۱۵ مارس ۲۰۱۱ میلادی تا ۱۵ ژوئیه سال جاری حدود ۳۳۱ هزار و ۷۶۵ تن در اراضی سوریه کشته شدند که از بین آنها ۹۹ هزار و ۶۱۷ تن غیرنظامی بودند که در کمال تاسف باید گفت که از بین کشته شدگان غیرنظامی، ۱۸ هزار و ۲۴۳ تن کودک و ۱۱ هزار و ۴۲۷ تن زن بودند. که باید دید این مردم مظلوم تا چه زمانی باید به این جنگ نیابتی که توسط آمریکا و رژیم صهیونیستی و به وسیله دست نشاندگان آنها در سوریه به پا شده است و تنها هدف آن تثبیت موقعیت سرزمین‌های اشغالی است تا چه زمانی ادامه خواهد داشت.

عراق هدف دوم داعش برای نزدیکی به ایران

گروههای تکفیری _ تروریستی به خصوص داعش که در سوریه با کمک مستشاری ایران و روسیه و همچنین ارتش و مردم سوریه شکست‌های فراوانی خورده بودند در صدد بر آمدند تا با انتقال به کشور همسایه ایران، عراق این ناامنی ها را به مرزهای ایران بکشانند. مردم عراق با این که بسیاری از جوانان خود را برای دفاع از کشورشان از دست دادند و همچنین با تلاش‌هایی که نیروی مردمی عراق( حشد الشعبی) و ارتش این کشور به کار بستند، گروههای تروریستی نتوانستند، نتیجه مطلوبی از نفوذ به این کشور نیز بگیرند.

یمن استخوانی در گلوی عربستان سعودی

جنگ عربستان علیه یمن در حالی در آستانه چهارمین سال قرار دارد که سعودی‌ها نتوانسته اند بسیاری از اهداف مورد نظر از این جنگ را تحقق بخشد، حال آنکه “محمد بن سلمان” ولیعهد سعودی با ادعای برتری نظامی کشورش در منطقه، سودای یکسره کردن جنگ در طول چند هفته را در سر داشت. بهار سه سال پیش، پنج کشورعضو شورای همکاری خلیج فارس جنگ علیه یمن را آغاز کردند و به جلب نظر موافق برخی کشورهای دیگر نیز برای مشارکت در این تهاجم پرداختند.
جنگ علیه یمن برای عربستان بار سنگینی مالی داشته و به دلیل کشتار مردم بی گناه ، وجهه آنها را در سطح بین المللی در معرض خطر قرار داده است و در مقابل همین اقدامات ماجراجویانه عربستان به منظور عرض اندام مصائب زیادی را برای مردم یمن نیز رقم زده است تا جایی که سازمان ملل متحد به تازگی در آمار رسمی، تعداد یمنی هایی را که در حملات ائتلاف سعودی جان خود را از دست داده اند، حدود 14 هزار نفر اعلام کرد که بیشتر آنان شامل غیرنظامیان به ویژه زنان و کودکان بودند. همچنین گفته می شود بیش از هفت میلیون یمنی با خطر قحطی شدید دست به گریبان هستند؛ این مصائب در کشوری است که به خودی خود پیش از حمله نظامی عربستان نیز با مشکلات اقتصادی و فقر دست و پنجه نرم می کرد.
با تمام این مشکلات، مردم یمن با حداقل امکانات در تمام سه سال گذشته در برابر تجاوزات گسترده عربستان سعودی که جان باختن تعداد زیادی از مردم را به دنبال داشته و موجب تخریب تاسیسات زیربنایی این کشور شده ، مقاومت کردند زیرا ایمان و باور قلبی آنان این است که باید در برابر متجاوز ایستاد و تسلیم نشد.

پاره تن اسلام در چنگال صهیونیست‌ها

قریب به 60 سال است که مردم فلسطین تحت سلطه رژیم اشغالگر قدس هستند و این رژیم منحوس در خاک این کشور پیشروی کرده و با زور سرنیزه این مردمان را مجبور به عقب نشینی و ترک سرزمین خود می‌کنند. مردم این کشور دیگر با مبارزه با این خون خواران، خو گرفته اند و در تلاشند تا با حتی دست خالی از نفوذ این دژخیمان جلوگیری کنند ولی هر ساله تعداد زیادی از مردان، زنان و کودکانشان به دلایل واهی دستگیر و یا زخمی و کشته می‌شوند و هیچ سازمان بین المللی در برابر فشارهای رژیم صهیونیستی بر این مردم مظلوم لب نمی‌گشاید و به دلیل محاصره چندین ساله‌ برخی از مناطق این کشور به دلیل وجود هسته‌های مبارزه با صهیونیست‌ها در آنها بسیاری از مردم در آن مناطق از جمله نوار غزه و کرانه باختری به دلیل نبود امکانات درمانی و … جان خود را از دست می‌دهند.
همین چند ماه پیش بود که رئیس جمهور آمریکا، طرح به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی را تصویب کرد که مورد خشم مردم فلسطین و تمام آزادی خواهان جهان قرار گرفت و این مسئله باعث شد تا مردم فلسطین خشمگین تر و با انگیزه تر از گذشته به مبارزه علیه این رژیم کودک کش بپردازد.

نسل کشی مسلمانان

در چند سال اخیر یکی از مهمترین مسائلی که در جهان و به ویژه در قاره آسیا بسیار گسترش یافته است، موضوع نسل کشی به ویژه مسلمانان است که یکی از بزرگترین نمونه‌های آن نسل کشی مسلمانان میانمار توسط بوداییان افراطی بود که به کشته شدن تعداد زیادی از مسلمانان این کشور و آواره شدن تعداد کثیری از آنها انجامید.
امروزه در بسیاری از کشورهای جهان و اغلب توسط استعمارگران و نوکران آنها همانند برخی کشورهای آفریقایی و آسیایی حقوق انسان‌ها تنها به دلیل زیاده خواهی و ثروت اندوزی و خوی استکبارگری عده‌ای، پایمال می‌شود تا آن عده و آن کشورها بتوانند سرمایه های آن مردمان مظلوم را به غارت ببرند و یا مردم آن کشورها را تحت سلطه خود بگیرند. این درحالی است که سازمان‌های بین المللی و رسانه‌های وابسته به همین استعمارگران به آرامی از کنار آنها می‌گذرند.