دکتر لاریجانی در مصاحبه با شبکه راشا تودی:

حفظ برجام به نفع امنیت کل منطقه و صحنه بین المللی است

به گزارش نویدتهران،رئیس مجلس شورای اسلامی در مصاحبه با شبکه راشا تودی حفظ برجام را به نفع تامین امنیت کل منطقه و صحنه بین المللی دانست.
دکتر علی لاریجانی در حاشیه برگزاری اجلاس مجالس اوراسیا با شبکه تلویزیون روسیه راشا تودی گفت و گو کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به اینکه خانم موگرینی در نیویورک ابتکاری را برای حفظ برجام به ایران معرفی کرد، گفت: هیچ دلیلی وجود ندارد که ما در این خصوص ناامید باشیم، در گذشته به صورت فعالانه روی این موضوع کار کرده ایم و گزارش ها حاکی از پیشرفت این مسئله است.

وی افزود: باید داخل برجام کار شود و این به نفع امنیت کل منطقه و صحنه بین المللی است.

رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به پرسشی پیرامون توافق بین روسیه و ترکیه در مورد ادلب تصریح کرد: ما در زمینه حل مسئله سوریه با روسیه و ترکیه یک کار مشترک را دنبال می کنیم و فکر می کنم مذاکرات در چارچوب آستانه خوب پیش رفته است و این مدل امنیت منطقه ای است که موفق بوده است و در قضیه ادلب هم مشورت های مشترک با هم داشته ایم که رو به پیشرفت است.

دکتر لاریجانی در پاسخ به این پرسش که نظر شما در مورد اینکه روسیه موشک های اس ۳۰۰ اخیرا به سوریه داده و اسرائیل نیز گفته در این خصوص عکس العمل نشان می دهد، چیست؟ اظهار کرد: بعید می دانم اسرائیل بتواند عکس العمل مهمی انجام دهد و حق می دهم به روسیه که در سوریه موشک های اس ۳۰۰ نصب کرده است، چرا که وقتی اسرائیلی ها از خود رفتار ناهنجاری نشان داده و هواپیمای روسها را زده اند آنها نیز مجبور هستند که به این امر مبادرت ورزند و این حق روسیه است.