حضور پرشور فرماندهان، کارکنان و خانواده های ارتش در مراسم وداع با شهید سپهبد قاسم سلیمانی

به گزارش نویدتهران،مراسم وداع با فرمانده سابق سپاه قدس سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی با حضور پرشور فرماندهان، کارکنان و خانواده های ارتش در تهران برگزار شد.

مراسم وداع تهرانی‌ها با پیکر پاک سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و شهدای مقاومت، با حضور آحاد مردم قدرشناس تهران، مقامات کشوری، فرماندهان عالی رتبه نیروهای مسلح، فرماندهان و مسئولان عالی رتبه ارتش اعم از امیر سرلشکر موسوی فرمانده کل ارتش، امیر دریادار سیاری رییس ستاد و معاون هماهنگ کننده ارتش، امیر سرتیپ پوردستان رییس مرکز مطالعات راهبری ارتش، امیر سرتیپ حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش، امیر سرتیپ صباحی فرد فرمانده نیزروی پدافند هوایی ارتش، امیر دریادار خانزادی فرمانده نیروی دریایی ارتش، امیر سرتیپ خلبان هادیان معاون هماهنگ کننده نیروی هوایی ارتش، کارکنان و خانواده های ارتش جمهوری اسلامی ایران، ساعت ۸ صبح امروز در دانشگاه تهران آغاز شد.

این مراسم درحالی آغاز شد که مردم عزادار تهران از ساعت‌های ابتدایی بامداد امروز در مسیرهای تعیین شده برای وداع با پیکر این سردار سرافراز حاضر شده بودند.

ایستگاه‌های صلواتی از جمله ایستگاه های صلواتی ارتش از ساعات اولیه بامداد با پخش گل و پوسترهای حاوی تصاویر سردار سلیمانی با مردم برای حضور در مراسم تشییع سپهبد سلیمانی همراهی کردند.

پس از اقامه نماز بر پیکر سپهبد سلیمانی و دیگر شهدای مقاومت در دانشگاه تهران توسط حضرت آیت‌الله‌العطمی خامنه‌ای،رهبر معظم انقلاب اسلامی، پیکر وی و دیگر شهدا در میان خیل عظیم دوستدارانش از خیابان انقلاب تا میدان آزادی بدرقه شد.

پیش از این پیکر شهدای این حمله تروریستی روز شنبه (۱۴ دی) به ترتیب در حرمین کاظمین‌(ع) و سپس در بغداد و بعد از آن در کربلای معلی در جوار حرم امام حسین (ع) و حضرت عباس (ع) و در نجف اشرف در جوار حرم امیرالمومنین(ع) تشییع شد. همچنین دیروز (یکشنبه ۱۵ دی) پیکر شهدا پس از ورود به ایران، ابتدا در اهواز و سپس در مشهد مقدس و در آستان قدس رضوی (ع) با حضور میلیونی مردم تشییع شد.

پس از تشییع و تکریم پیکر سردار سپهبد شهید قاسم سلیمانی توسط مردم تهران، پیکر این سردار مقاومت عصر امروز (دوشنبه ۱۶ دی) جهت وداع به قم منتقل و سپس جهت تدفین در روز سه‌شنبه (فردا ۱۷ دی) به زادگاهش کرمان منتقل می‌شود. همچنین بر اساس اعلام حشدالشعبی، پیکر ابومهدی المهندس جهت تدفین در وادی‌السلام نجف به عراق منتقل خواهد شد.

سردار سپهبد قاسم سلیمانی به همراه تعدادی از هم‌رزمانش در جبهه مقاومت اسلامی بامداد جمعه ۱۳ دی ۱۳۹۸ در پی حمله تروریستی هوایی متجاوزان آمریکایی در نزدیکی فرودگاه بغداد به شهادت رسیدند.