دکتر احمدی نژاد در وزارت کشور :

حضور و ثبت نامم صرفا برای حمایت از برادر عزیزم جناب آقای بقایی است

 

دکتر محمود احمدی نژاد صبح ۲۳ فروردین ۱۳۹۶ به همراهی آقایان حمید بقایی و اسفندیار رحیم مشایی ؛ با حضور در ستاد انتخابات کشور جهت شرکت در انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری ثبت نام کردند.

به گزارش نویدتهران،دکتر احمدی نژاد پس از ثبت نام در انتخابات به اتفاق آقای حمید بقایی در جمع خبرنگاران حضور یافت و به ایراد سخنانی به شرح زیر پرداخت :

بسم الله الرحمن الرحیم

اللهم عجل لولیک الفرج والعافیه والنصر واجعلنا من خیر انصاره و اعوانه و المستشهدین بین یدیه

ایام میلاد امیر المومنین(ع) و ماه رجب را به شما عزیزان ، همه هموطنان عزیز و جامعه بشری تبریک عرض می کنم و خدای مهربان را سپاسگزارم که اینجانب را در دوران نقلاب اسلامی و شور و عظمت ملت ایران به این دنیا آورد و فرصت شناخت ملت ایران و ارزش های انقلاب اسلامی و همچنین فرصت مشارکت در حرکت بزرگ و تاریخ ساز مردم ایران را عنایت فرمود.

امروز جامعه بشری در آستانه تحولات بزرگ به سمت آرمانهای تاریخی انسانی و الهی است ، آرمانی که جامعه بشری بیش از ده هزار سال به دنبال او بوده است و فراز و فرود ها و تلخ و شیرینی های فراوانی را تجربه کرده است . مجاهدت ها، تحمل ها ، فداکاری ها و از خودگذشتگی ‌های انسانهای شایسته مانند موتور متحرکی جامعه بشری را در این مسیر پشتیبانی کرده و حرکت داده است.

ملت ایران ملتی بزرگ ، شایسته ، تمدن آفرین و تاریخ ساز است ، ملتی که در طول تاریخ همواره به دنبال عزت، عدالت، آزادی و کرامت انسانی تلاش کرده است . ملتی که نام او با فرهنگ، اندیشه، مهرورزی، عدالت طلبی و صلح و خیر ‌خواهی و آرزوهای نیک برای دیگران گره خورده است. ملتی که هزاران سال پیشگام بشریت در ساختن جامعه سعادتمند بوده است.

افتخار می کنم که یک ایرانی هستم ودر دورانی که ملت ایران مجدداً با پیدا کردن و بازیابی هویت اصیل خود و یافتن روح جمعی خود و پافشاری بر توانایی های ذاتی خویش مجدداً پرچمداری بشریت را در نیل به آرمان عدالت و آزادی و عزت به عهده گرفته است.

انقلاب اسلامی از دل ملت ایران و عزم ملی بیرون آمد و محصول یک تحول عمیق در دایره مطالبات و اراده عموم مردم این سرزمین است، بنابراین انقلاب اسلامی متعلق به ملت است همانگونه که همه ظرفیت ها و تمامی موجودی کشور متعلق به ملت است.

نظام سیاسی کشور که از درون انقلاب اسلامی سر برآورده است نیز متعلق به ملت است و باید در خدمت ملت باشد . من معتقدم توانایی های ذاتی و هوش سرشار و امکانات مادی بالقوه و بالفعل ملت ایران این فرصت را می دهد که مردم ما در بالاترین تراز از زندگی و عزت جهانی قرار داشته باشند و در استقرار عدل و آزادی در جهان نقش آفرینی کنند.

ملت ایران همواره پای کار بوده اند و همه اذعان دارند که مردم در انجام وظایف اجتماعی و رسالت تاریخی خویش ، مطلقاً کوتاهی نکرده است ، بلکه با تقدیم صدها هزار شهید و آزاده و جانباز ، پیشگام همه ملت ها بوده است و باور من این است که امروز ما در شرایطی قرار داریم که به لحاظ زیست اجتماعی ، شایسته آن نیستیم. نیازمند یک عزم ملی ، وحدت و تلاش خستگی ناپذیر برای رسیدن به جایگاه شایسته خویش هستیم. بنده به عنوان خادم کوچک ملت ایران ، برای همگان شناخته شده هستم ، خوشبختانه بنده ، آقای بقایی و جناب آقای مشایی جزو معدود کسانی هستیم که تمام زندگی ما توسط نهادها و رسانه های گوناگون در داخل و خارج ، دستگاه های اطلاعاتی و غیر اطلاعاتی بارها و بارها شخم زده شده است. و ما خودمان پیشگام همه ، تمامی زندگی خود را به صورت شفاف در معرض دید همه بشریت و ملت ایران قرار داده ایم . افتخار می کنیم که ملت ایران دوره های گوناگون فرصت خدمت گذاری و نوکری خویش را عنایت فرموده است و این را از بزرگواری ملت ایران می دانیم.

اما نکته ای درباره ثبت نام خودم می گویم. مقام معظم رهبری سفارش فرمودند که بنده به عنوان کاندیدا در انتخابات شرکت نکنم و بنده هم پذیرفتم ، گرچه توصیه ایشان به معنای نهی نبود ، بلکه گفتند ؛ نمی گوییم بیایید ، نمی گوییم نیایید ، توصیه بود. علیرغم اینکه توصیه ایشان مانع از حضور نبود و علیرغم اینکه فشار بسیار گسترده ای از ناحیه اقشار مختلف مردم عزیز به این خادم کوچک خودشان منتقل می شود که وارد میدان انتخابات شوم ، اما من به قول اخلاقی که داده ام پایبند هستم و امروز حضور و ثبت نامم صرفا برای حمایت از برادر عزیزم جناب آقای بقایی است.

جناب آقای بقایی مردی کار آزموده ، تربیت شده در دل انقلاب اسلامی و در دفاع از حقوق ملت مستحکم و سازش ناپذیر است و در داشتن روحیه خدمت به مردم در زمره پیشگامان محسوب می شود. هرجا که حضور داشته اند، تمام وجودشان در خدمت مردم بوده است . صیانت از حقوق مردم و بیت المال و مسئولیت هایی که مردم بر عهده خادمان خود می گذارند، سرلوحه کار جناب آقاب بقایی بوده است.

آقای بقایی امتیازات فراوانی دارند ، یکی از امتیازات ایشان این است که سند روشن و زنده پاکی و سلامت دولت قبل محسوب می شوند. با دستگاه های خبری و رسانه ای هزاران تهمت و اتهام علیه خادمان ملت در دولت قبل منتشر شد و بعد آنها را یک جا به جناب آقای بقایی منتسب کردند. با شکایت دولت کنونی ، آقای بقایی بازداشت شد و هفت ماه و نیم در زندان بود که نمی خواهم تکرار کنم چگونه بود و بر ایشان چه گذشته است. اما حتی یک ریال سوء استفاده و تخلف به اثبات نرسید ، شدید ترین و سخت ترین رسیدگی های معمول علیه ایشان اتفاق افتاد و من روز اول بازداشت ایشان اعلام کردم که تا آخر از پاکی و پاکدستی ایشان حمایت می کنم و همانطوری که ما یقین داشتیم و مطمئن هم بودیم ، سر انجام بر همه گان معلوم شد که این فرزند کوچک ملت پاک و پاکدست است.

کسانی که هدایت آنهمه اتهامات به دولت قبل را برعهده داشتند ، آنها رسماً با نوشتن نامه به جناب آقاب بقایی و انتشار آن نامه در رسانه ها ، از نسبت دادن همه تهمت ها و افترائات به طور رسمی عذرخواهی کردند و البته این عذر خواهی در پرونده های مراجع قضایی هم به عنوان سند ثبت شده است.

بنده از ایشان حمایت می کنم و امیدوارم انتخاب ملت ایران مثل همیشه ، بهترین و کاملترین انتخاب و آغاز تحولات بزرگ مثبت در نحوه اداره کشور و زندگی مردم باشد . مطمئناً بنده با همه توانم در خدمت جناب آقای بقایی خواهم بود. حمایت خواهم کرد ، پشتیبانی خواهم کردم ، به عنوان نوکر ، خادم و کوچک مردم در خدمت آنان هستم. زندگی بنده و امثال بنده و آقای بقایی و آقای مشایی فدای یک لحظه عزت و سرافرازی ملت ایران.

باز تاکید می کنم حضور من در ثبت نام صرفا برای حمایت از برادر عزیزم جناب آقای بقایی است و من بر آن قول اخلاقی که دادم همچنان پایبند هستم.

انشاءالله موفق باشید

چو ایران نباشد تن من مباد

بدین بوم و بر زنده یک تن مباد

زنده باد بهار – زنده باد ایران