دكتر كدخدايي اعلام كرد؛

حضور نمايندگان ۲ كانديدا در ستاد مركزي نظارت بر انتخابات

سخنگوي شوراي نگهبان با بيان اينكه ناظرين شوراي نگهبان هم‌اكنون سر صندوق‌هاي اخذ رأي حضور دارند تصريح كرد: مشكل خاصي هم تاكنون گزارش نشده است.

دكتر كدخدايي در حاشيه بازديد از جايگاه استقرار خبرنگاران در ستاد مركزي نظارت بر انتخابات رياست‌جمهوري در جمع خبرنگاران گفت كه ستاد مركزي نظارت بر انتخابات كار خودش را از ساعات اوليه آغاز كرد.
به گزارش نویدتهران،وي تاكيد كرد: روز گذشته هم با حضور آيت‌الله جنتي دبير شوراي نگهبان و همچنين اعضاي حقوقدان شوراي نگهبان جلسه‌اي براي مرور مسائل مختلف داشتيم و همچنين تماس‌هايي هم با استان‌هاي مختلف داشتيم تا آمادگي آنها را بررسي كنيم كه خوشبختانه آمادگي لازم را داشتند و امروز هم از همان ساعات اوليه كار خود را آغاز كردند.
سخنگوي شوراي نگهبان تصريح كرد: ناظرين شوراي نگهبان هم‌اكنون سر صندوق‌هاي اخذ رأي حضور دارند و مشكل خاصي هم تاكنون گزارش نشده است، البته مقداري ناهماهنگي‌هاي اوليه بود كه دوستان آنها را پيگيري كردند.
دكتر كدخدايي با بيان اينكه ۲ نفر از كانديداهاي رياست‌جمهوري نمايندگان‌شان را براي حضور در ستاد مركزي نظارت بر انتخابات معرفي كردند، گفت: آقاي حسين طلا از طرف آقاي سيدابراهيم رئيسي و همچنين آقاي محمدرضا صادق از طرف آقاي حسن روحاني به ستاد مركزي نظارت بر انتخابات رياست‌جمهوري معرفي شدند و هم‌اكنون نيز در ستاد مركزي مستقر هستند.
وي در بخش ديگري از سخنانش در پاسخ به سؤالي مبني بر اينكه با توجه به ديپلمات بودن آقاي صادق آيا منع قانوني براي حضور وي در انتخابات وجود ندارد؟ توضيح داد: نه، ايشان فقط براي ارائه گزارش به آقاي روحاني در ستاد حضور دارند، كاري كه ما اينجا انجام داده‌ايم كاري نيست كه در قانون پيش‌بيني شده باشد، بلكه اين اقدام از سال ۸۸ يك روش ابداعي بود كه براي ايجاد اطمينان و اعتماد بيشتر براي نامزدهاي محترم، آن را در شوراي نگهبان پيشنهاد كرديم.
سخنگوي شوراي نگهبان همچنين درباره زمان پايان شمارش آراء، توضيح داد: درباره زمان پايان شمارش آرا اطلاعي ندارم، اما بعد از پايان ساعات رأي‌گيري، شمارش آرا آغاز خواهد شد كه اولويت هم ضمن توافقي كه با وزارت كشور انجام داديم، با شمارش آراي رياست‌جمهوري است، البته در مناطقي كه انتخابات ميان‌دوره‌اي مجلس در آنجا برگزار مي‌شود هم شمارش آراء انجام خواهد شد. با توجه به برگزاري همزمان انتخابات شوراها و رياست‌جمهوري، اگر كسي اشتباهاً رأي خود را در صندوق ديگري انداخته باشد، آن آراء هم شمارش مي‌شوند.