سردار حسین رحیمی :

حضور مردم باعث تقویت امنیت می شود

به گزارش نویدتهران، رئیس پلیس پایتخت، با اشاره به اهمیت نقش مردم در ایجاد امنیت پایدار و گسترده، گفت: حضور شهروندان در تقویت امنیت پایدار بسیار تاثیرگذار است.

سردار حسین رحیمی در چهاردهمین همایش کلانتری و پاسگاه های تهران بزرگ با اشاره به اهمیت نقش حضور مردم و مشارکت آنها در مباحث اجتماعی و انتظامی، گفت: حضور با صلابت و پرشور شهروندان در لحظات خاص و در سطح ملی و شهری، در تقویت امنیت اجتماعی و انتظامی بسیار تاثیر گذار است.

این مقام ارشد انتظامی، با اشاره به این که کارکنان نیروی انتظامی این افتخار را دارند که خدمتگزار شهروندان هستند، افزود: جایگاه سرکلانتران، روسای کلانتری ها و پلیس پیشگیری پایتخت در تامین امنیت شهری و منطقه ای جایگاه ویژه ای است، که بر دوش کارکنان این یگان است.

وی با تجلیل از حضور مردم در راهپیمایی با شکوه ۲۲ بهمن ماه امسال، اظهار داشت: بیش از ۷۰ درصد راهپیمایان امسال، جوانان و نوجوانان بودند که بنابر فرمایشات رهبر کبیر انقلاب، حضرت امام خمینی(ره)، مایه سربلندی انقلاب اسلامی ایران هستند.

رئیس پلیس پایتخت، رکن اصلی برقراری امنیت شهر تهران را مسئولان و کارکنان کلانتری ها برشمرد و عنوان داشت: شکل گیری انضباط اجتماعی و کاهش آمار جرایم وابسته به تلاش های کارکنان و ماموران کلانتری ها است.

سردار رحیمی، با اشاره به لزوم برگزاری جلسات تعاملی از سوی مسئولان انتظامی با کارکنان و ماموران زیر مجموعه شان، گفت: شنیدن خواسته ها و رسیدگی به مشکلات همکاران باعث ایجاد فضایی در کلانتری ها و یگان های انتظامی می شود که به پیشرفت امور انجامیده و به ارائه خدمات بهتر به شهروندان منجر می شود.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ، در بخش دیگری از سخنان خود به برنامه های آتی پلیس پایتخت در برقراری و نظم شهر تهران اشاره کرد و افزود: طرح هایی در دست اقدام است که علاوه بر ایجاد تسهیلات برای کارکنان پلیس پایتخت، می تواند به تحول در مجموعه کلانتری های تهران بزرگ منجر شود.

وی، به اهمیت تحول در کلانتری ها و پاسگاه های انتظامی فرماندهی انتظامی تهران بزرگ، اشاره کرد و بیان داشت: روسای کلانتر ها و سرکلانتران هر منطقه باید با حضور در دیدارهای هفتگی و مستمر با شهروندان در مساجد، مدارس و ادارات محدوده های انتظامی خود، به خواسته های شهروندان توجه کرده و با آنها گفت و شنود داشته باشند.

سردار حسین رحیمی، در پایان به تجلیل از فداکاری های شهدای نیروهای مسلح و مجاهدت های آنها در راه تامین امنیت شهروندان، پرداخت و خاطرنشان کرد: نیروهای مسلح با اقدامات مجاهدانه و فداکارانه در راه تامین امنیت شهروندان، جان خود را در طبق اخلاص قرار داده و به انقلاب اسلامی و مردم تقدیم کردند که جای تجلیل و قدردانی دارد.