سردار یزدی در جلسه قرارگاه زیستی تهران:

حضور جدی بسیج درمقابله با کرونا

به گزارش نویدتهران، فرمانده سپاه محمد رسول الله (ص) تهران گفت: نیرو‌های بسیجی تا ریشه کنی ویروس کرونا در کنار مدافعان بهداشت و سلامت می‌مانند.

سردار سرتیپ دوم پاسدار محمد رضا یزدی فرمانده سپاه محمد رسول الله (ص) تهران در حاشیه جلسه قرارگاه زیستی استان تهران که با حضور دکتر زالی و اعضای این ستاد در سپاه محمد رسوال (ص) تهران برگزار شد، با اشاره به آمادگی و عملیاتی شدن توان نیرو‌های بسیجی در مقابله با ویروس کرونا گفت: در جلسه امروز کارگروه و قرارگاه پدافند زیستی استان تهران که با حضور دکتر زالی رئیس ستاد مبارزه با کرونا در تهران برگزارشد، ده کارگروه که از مدتی قبل آمادگی داشتند و اقدامات خود را شروع کرده بودند، گزارش خود را ارائه کردند.

وی با بیان اینکه در گام جدید ایجاد نقاهتگاه برای افراد مشکوک به ویروس کورونا و همچنین افراد درمان شده که باید دوره نقاهت را طی کنند در دستور کار قرار گرفته است، افزود:یکی دیگر از موارد مورد بحث در جلسه توزیع مواد ضدعفونی کننده و خدمات بهداشتی به خانواده‌های کم برخوردار در برخی محله‌های هدف در جنوب تهران توسط بسیج بود.

سردار یزدی ضدعفونی بیمارستان‌ها، اماکن و درمانگاه‌های فعال در بحث ویروس کرونا را از دیگر موارد مطرح شده در جلسه برشمرد و گفت: مقرر شد کار ضد عفونی توسط یگان جنگ نوین سپاه تهران با کمک واحد‌هایی از نیروی زمینی سپاه در سطح تهران ادامه یابد.

وی هماهنگی با اتاق اصناف برای ارائه خدمات بهتر به مردم و ارائه خدمات غیرحضوری به مردم را از دیگر موارد مورد بحث در جلسه بر شمرد و افزود: این حرکت به نوعی می‌تواند به تحقق دولت الکترونیک کمک کند و حتی نوعی مانور دولت الکترونیک است.

سردار یزدی همچنین بهره گیری از ظرفیت نیرو‌های بسیجی در کمک به نیرو‌های بهداشتی و خدماتی را از قابلیت‌های مهم بسیج برشمرد و گفت: با توجه به طولانی شدن دوره بیماری و به منظور جلوگیری از فرسودگی و خستگی نیرو‌ها مقرر شد از توان نیرو‌های بسیجی در بخش‌های درمانی، بهداشتی و خدماتی استفاده شود تا با همدلی و همکاری همه دستگاه‌ها با کمک مردم؛ بهداشت، آرامش و شرایط مساعدی برای همه شهروندان در تهران فراهم آید.

وی به مردم اطمینان داد نیرو‌های بسیجی همچون گذشته از جمله هشت سال دفاع مقدس، دفاع از حریم اهل بیت، بحران سیل و زلزله، ریشه کنی فلج اطفال، سازندگی منطق محروم تا ریشه کنی و شکست ویروس کرونا در کنار مردم و مدافعان بهداشت و سلامت کشور حضور دارند.