آیت‌الله امامی کاشانی در خطبه‌های نماز جمعه تهران:

حضور آمریکا و اسرائیل در پشت پرده همه پرسی

به گزارش نویدتهران،خطیب موقت نماز جمعه تهران با بیان اینکه به برادران و خواهران کُرد می‌گویم کسانی که برنامه جدایی از عراق را مطرح کردند، تماما به آمریکا و اسرائیل وصل هستند، تاکید کرد: رای به جدایی کردستان از عراق و وصل شدن به گردانندگان این رفراندوم، پاسخگویی به فردای تاریخ و فرزندانتان کُردهای عراق را می‌طلبد.
آیت‌الله محمد امامی کاشانی خطیب امروز نماز جمعه تهران، با بیان اینکه دفاع مقدس کشور را نجات داد و دشمن را مایوس کرد، اظهار کرد: ما به شهادت امثال حججی‌ها افتخار می‌کنیم.

وی با بیان اینکه پدران، مادران، فرزندان و خانواده شهدا به شهیدشان می‌بالند و همین است که انسانیت را رشد می دهد، گفت: اگر خط قطرات خون‌های شهدای ارتش، سپاه و سایرین در دفاع مقدس را دنبال کنیم، به قتلگاه عاشورا می‌رسیم.

خطیب موقت نماز جمعه تهران در ادامه گفت: مردی که در آمریکا این همه یاوه گفت و در برابر ایران در مقابل جهانیان ایستاد و حرف‌های زشتی زد، در حقیقت در برابر صف افتخار و شهادت ایستاده است؛ این ایثارها و ازخودگذشتگی‌های ما آنها را عصبانی می‌کند.

آیت‌الله امامی کاشانی ادامه داد: آنها می‌خواهند خاورمیانه جدیدی تشکیل دهند و مدام این شعار را سر می‌دهند و وقتی ایستادگی جهان را می‌بینند عصبانی می‌شود و این عصبانیت نشان می‌دهد که آنها چقدر پست هستند.

خطیب موقت نماز جمعه تهران با بیان اینکه به برادران و خواهران کُرد می‌گویم کسانی که برنامه جدایی از عراق را مطرح کردند، تماما به آمریکا و اسرائیل وصل هستند، تاکید کرد: رای به جدایی کردستان از عراق و وصل شدن به گردانندگان این رفراندوم، پاسخگویی به فردای تاریخ و فرزندانتان کُردهای عراق را می‌طلبد.

وی همچنین گفت: برادران و خواهران کُرد، به خود بیایید و فریب یک مشت اراذل و اوباش را نخورید، ایثار کنید، بایستید و فداکاری کنید و با گردانندگان این برنامه بجنگید.