نقوی حسینی با اشاره به برگزاری مذاکرات آینده آستانه:

حضور آمریکا در سوریه، تنش های نظامی را تشدید می کند

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، گفت: سیاست کنونی آمریکا در حضور نظامی و ایجاد منطقه امن در سوریه، موجب دور شدن بحران این کشور از راه حل های سیاسی می شود.
سیدحسین نقوی حسینی با اشاره به برگزاری مذاکرات آستانه درباره سوریه در 24 و 25 اسفند ماه، گفت: در شرایط کنونی در عرصه بحران سوریه، دو جریان فعال هستند و هر کدام تلاش می کنند که تاکتیک ها و استراتژی های خود را دنبال کنند.

به گزارش نویدتهران،نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: از یک طرف برخی کشورها از جمله آمریکا و رژیم صهیونیستی به دنبال راه حل نظامی و حمایت تسلیحاتی از تروریست ها هستند، از سوی دیگر جریان دوم از جمله ایران، روسیه و سوریه به دنبال تقویت راه حل سیاسی و مذاکره برای رفع بحران سوریه است.

وی گفت: هر دو جریان تلاش می کنند که رویکرد و موضع خود در سوریه را تقویت کنند، از این رو نشست آینده آستانه با هدف بررسی این مواضع تشکیل می شود و به نظر می رسد که محتوای بحث ها و گفت وگو دو طرف پیرامون این مسائل مطرح شود.

نقوی حسینی با اشاره به برنامه آمریکایی ها برای حضور نظامی در سوریه، گفت: حضور نظامی آمریکایی ها قطعا به ضرر روند حل بحران سوریه خواهد بود و این اقدام ایالات متحده تنش های موجود در این عرصه را تشدید خواهد کرد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ادامه داد: به طور حتم سیاست کنونی آمریکا در حضور نظامی و ایجاد منطقه امن در سوریه، موجب دور شدن بحران این کشور از راه حل های سیاسی می شود و قطعا این رویکرد موجب افزایش تنش های نظامی می شود.