رئیس پلیس فتا استان کردستان:

حسادت عامل انتشار عکس‌های خصوصی در فضایی مجازی بود

به گزارش نویدتهران،رییس پلیس فتا استان کردستان گفت: هرگونه سوء استفاده از عكس و اطلاعات شخصی دیگران در فضای مجازی جرم است، لذا از قرار دادن تصاویر دوستان و یا خویشان خود در فضای مجازی یا شبکه‌های اجتماعی خودداری نمایید.
سرهنگ فرامرز شاکری اظهار کرد: متاسفانه برخی کاربران فضای مجازی به اشتباه در فضای سایبر و شبکه‌های اجتماعی مرتکب اعمالی می‌گردند که برای خود تبعات قضایی به بار می‌آورد و باید در محاکم قضایی حاضر شده و پاسخگو باشند‌.

به گفته وی عواقب دوستی‌های اینترنتی و آسیب‌های انتشار اطلاعات محرمانه و خانوادگی در شبکه‌های اجتماعی، بسیار زیاد است.

سرهنگ شاکری از تازه‌ترین جرمی که با این موضوع در شبکه‌های اجتماعی اتفاق افتاده، خبر داد و افزود: در پی شکایت یکی از شهروندان مریوانی مبنی بر تغییر و انتشار فيلم و صوت به صورت مستهجن، شناسایی عامل یا عاملان انتشار در دستور کار کارشناسان پلیس فتا شهرستان مریوان قرار گرفت.

وی افزود: شاکیه در تحقیقات اولیه اظهار داشت، اخيرا شخصی ناشناس با ايجاد اکانت و صفحه‌ای در شبکه‌های اجتماعی و گذاشتن تصوير اينجانب در کنار تصاویر مستهجن‌، باعث هتک حيثيت اينجانب گرديده است و با آبروی من در خانواده و جامعه بازی نموده است‌.

اين مقام ارشد انتظامي بیان کرد: کارشناسان اين پليس با حساسيت نسبت به پيگيری موضوع مطروحه اقدام و با به کارگيری شگردهای فنی و پليسی، متهمان را شناسايی و پس از اخذ دستور مقام محترم قضايی به این پلیس احضارشدند.

سرهنگ شاکری گفت: در ادامه از متهمین تحقیق که به جهت وجود مستندات لازم، متهمین لب به اعتراف گشودند و در اعترافات خود اظهار داشتند که با شاکیه دوست هستند و با توجه به اینکه شاکیه در زندگی شخصی خود موفق می‌باشد ما دو نفر از روی حسادت این کار را انجام دادیم و تصاویر وی را که در اختیار داشتیم با فتوشاپ در کنار تصاویر مستهجن قرار می‌دادیم و در شبکه‌های اجتماعی منتشر می‌ساختیم. در نهایت متهمین به مرجع قضایی معرفی شدند.

رئیس پلیس فتا استان کردستان در توصیه به خانواده‌ها گفت: در انتشار تصاویر و اطلاعات شخصی و خصوصی خود در بین دوستان و آشنایان دقت نماییم که تصاویر و اطلاعاتی را به اشتراک می‌گزاریم در صورت بروز اختلاف و یا قصد سوء استفاده توسط فردی، خطری متوجه ما و آبروی ما نباشد و در کل منتشر کردن مسائل خصوصی و تصویر در شبکه‌های اجتماعی به مصلحت نیست و درصورت نياز به مشاوره و يا برخورد با موارد مشکوک آن را از طريق سايت پليس فتا به آدرس CYBERPOLICE.IR بخش تماس با ما گزارش نمايند.