مراسم پیاده‌روی جاماندگان اربعین حسینی؛

حرکت میلیونی عزاداران حسینی به سوی حرم عبدالعظیم حسنی(ع)

%d8%a7%d8%b1%d8%a8%d8%b9%db%8c%d9%86

مراسم پیاده‌روی جاماندگان اربعین همزمان با فرا رسیدن اربعین حسینی، از ساعت ۶:۳۰ صبح امروز با حضور مردم تهران زیر بارش باران آغاز شده است.

در طول مسیر پیاده‌روی موکب‌هایی برپا شده و به زائران حرم عبدالعظیم حسنی خدمات ارائه می‌دهد.

این پیاده‌روی از سه نقطه به سمت قبله تهران حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) در حال انجام است و عزاداران پس از طی مسیر۱۷ کیلومتری همزمان با اذان ظهر به حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) خواهند رسید.

به گزارش خبرنگار  نوید تهران ،در طول مسیر این پیاده روی, دستگاه و نهادهای مختلف و هیئات مذهبی مسئول ساماندهی، امنیت و خدمات به عزاداران را بر عهده دارند و تیم‌های آتش‌نشانی، اورژانس، راهنمایی و رانندگی, مساجد,مدارس بین راه و هیئات برای پذیرایی از زائران ساماندهی شده‌اند.

طبق هماهنگی‌های انجام شده ستاد مردمی جاماندگان اربعین حسینی با سازمان اتوبوسرانی، تاکسیرانی و مترو تهران, برگشت راهپیمایان و عزاداران نیز به صورت رایگان به نقاط مختلف تهران انجام خواهد شد.

۲۰۰ هزار نسخه از متن زیارت اربعین آماده شده است تا در اختیار عزاداران حسینی قرار بگیرد.

قشرهای مختلف مردم، پیر و جوان، زن و مرد، کودک و حتی افراد ناتوان جسمی از ساعات اولیه صبح امروز راهپیمایی بزرگ اربعین حسینی در تهران را آغاز کردند؛ جاماندگانِ از زیارت کربلا و عزاداران حسینی مسیرهای منتهی به حرم حضرت عبدالعظیم (ع) را به نیابت مسیر نجف تا کربلا می‌پیمایند.