آخوندی در جلسه ستاد ملی بازآفرینی مطرح کرد:

حرکت برخلاف جهت اقلیم، امکان‌پذیر نخواهد بود

به گزارش نویدتهران،عضو کابینه دولت دوازدهم با بیان این که در حال حاضر توان اقلیمی اصلی‌ترین بحث در کشور به شمار می‌رود گفت: توان اقلیمی مجموعه‌ای از مسائل تحت عنوان آب، هوا، درجه حرارات، جغرافیا و نوع زیستگاه بوده که قطعا نمی‌توان آن را با انتقال آب و برق در یک منطقه افزایش داد به همین دلیل از سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران می‌خواهم تا پس از طرح این مسائل، سازگاری با توان اقلیمی را به گوش جامعه رسانده و به نفی تصور انتقال آب بپردازد.

سی و هشتمین جلسه ستاد ملی بازآفرینی شهری پایدار با حضور عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی و سایر اعضاء برگزار شد.

در این جلسه آخوندی با تأکید براینکه مسئله ساماندهی شهری قطعا بحثی چند انضباطی است و همه دستگاه‌ها باید درگیر آن باشند گفت: به همین دلیل ما این بحث را در شورای عالی شهرسازی و معماری و همچنین ستاد ملی بازآفرینی شهری مطرح کرده و با توجه به هدف تشکیل این ستاد به دنبال بهترین راه‌حل در چگونگی ارائه کمک و یافتن حوزه‌ای مشترک در این خصوص هستیم.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به بحث اجرایی در این حوزه اظهار داشت: این بحث قطعا نباید در ستاد ملی متوقف شود بلکه باید به ستادهای استانی و شهرستانی نیز منتقل و در تمامی سطوح کشور عملیاتی شود.

وی با تأکید برضرورت تشکیل کارگروه لازم برای رسیدگی به مشکل این حوزه در ستاد ملی و همچنین تهیه دستورالعمل و ابلاغ آن به استان‌ها افزود: به واقع علت مطرح کردن این موضوعات در ستاد ملی بازآفرینی به این دلیل است که می خواهیم این موضوعات به جامعه منتقل شود چراکه این امر موجب می‌شود تا مردم با توجه به مجموعه اتفاقات منفی صورت گرفته چه در حوزه‌های زیست‌محیطی و چه فرهنگی و اجتماعی موقعیت خود در کشوردرک کنند.

این مقام مسئول همچنین با بیان اینکه چندی پیش بحث آب را در شورای عالی شهرسازی و معماری مطرح و به بررسی آن پرداختیم گفت: هم‌اکنون منتظر مصوبات وزارت نیرو درخصوص رودکنارها هستیم تابه محض انجام برای عملیاتی شدن آن به استان‌ها ابلاغ شود.

عضو کابینه دولت دوازدهم با بیان این که در حال حاضر توان اقلیمی اصلی‌ترین بحث در کشور به شمار می‌رود اظهار داشت: توان اقلیمی مجموعه‌ای از مسائل تحت عنوان آب، هوا، درجه حرارات، جغرافیا و نوع زیستگاه بوده که قطعا نمی‌توان آن را با انتقال آب و برق در یک منطقه افزایش داد.

آخوندی با تأکید بر اینکه بدون شک توان اقلیمی در اختیار بشر نخواهد بود گفت: هرچند که تکنولوژی‌های جدید اجازه سوراخ کردن کوه، شیرین کردن آب و … را به ما می‌دهند ولی باید بدانیم که که قطعا تصور افزایش