حرم مطهر رضوی در شب شهادت یاس نبوی(س) رخت عزا بر تن کرد

به گزارش نویدتهران،حرم مطهر رضوی در شب شهادت صدیقه طاهره(س) غرق و عزا ماتم بود و زائران زیادی از اقصی نقاط کشور برای عرض ارادت و تسلیت به ساحت قدسی امام رضا(ع) به حرم این امام همام مشرف شده بودند.
در کلیه اماکن حرم مطهر رضوی به ‎مناسبت این شب، ویژه برنامه‌‏های متعددی تدارک دیده شده بود که با حضور عموم زائران برگزار شد.
در این شب که تمام چهره شهر مقدس مشهد به ویژه حرم امام رضا(ع) غرق در عزاست، بسیاری از زائران در حالی که باران می‎بارید به حرم امام رضا(ع) مشرف شدند تا در روضه حضرت زهرا(س) چون باران، اشک ماتم بریزند.
نمایشگاه یاس نبوی، نمایش آئینی ردپای یاس، روضه نمایش بانوی بی‎نشان، قرائت سوره یاسین در شب شهادت حضرت زهرا(س) همزمان با سراسر کشور، برپایی حلقه معرفت و پرسمان دینی از جمله برنامه‎های حرم رضوی در شب شهادت صدیقه طاهره(س) بود.
محوری‎ترین برنامه‎های حرم مطهر رضوی در شب شهادت حضرت زهرا(س) بعد از نماز مغرب و عشاء در رواق امام خمینی(ره) برگزار شد، در این مراسم که با حضور چشم‎گیر زائران برگزار شد، مداحان و ذاکران خاندان عصمت و طهارت(ع) به مداحی و روضه خوانی پرداختند و حجت الاسلام و المسلمین محمدباقر فرزانه ایراد سخن کرد.
وی با اشاره به اینکه حضرت زهرا(س) پس از وفات رسول الله(ص) برای دفاع از ولایت به پاخاست و مثل یک سرباز آماده از حریم ولایت دفاع کرد، اظهار کرد: یکی از بزرگ‎ترین نعمت‎هایی که خداوند به ملت ایران عنایت کرده است، حکومت اسلامی می‎باشد که همه مؤمنان باید از این نعمت محافظت کنند.
این استاد حوزه و دانشگاه ادامه داد: پس از غصب خلافت از امیرالمؤمنان(ع) برخی به دنبال حذف امامت بودند و اگرموفق می‎شدند، امروز بلایی برسر دین اسلام می‌آمد که بر سر مسیحیت آمد.