حرم رضوی سراسر سیاه‎پوش سقای کربلا است

به گزارش نویدتهران،هم‌زمان با روز تاسوعای حسینی حرم مطهر رضوی غرق عزا و ماتم است.
حرم مطهر امام رضا(ع) امروز؛ نهم محرم‌الحرام منتسب به علم‌دار سپاه لشکر سیدالشهدا(ع) غرق عزا و ماتم شده و تمام خیابان‎های منتهی به حرم مملو از جمعیت عزادار و دسته‎های عزاداری است.
امروز در جای جای حرم امام رضا(ع) از غم شهادت حضرت ابوالفضل‌العباس(ع) متأثر بوده و مراسم عزاداری بسیاری در اماکن متبرکه حرم مطهر رضوی در حال برگزاری می‌باشد که محوریت همه این برنامه‌ها در رواق امام خمینی(ره) است.
سرتاسر صحن و رواق‌های این آستان ملکوتی غرق در ماتم و اندوه است و دسته‌دسته عاشقان حضرت عباس(ع) و سید و سالار شهیدان برای عرض تسلیت به پیشگاه امام مهربانی‌ها مشرف می‌شوند.
صحن انقلاب اسلامی مملو از دسته‌های عزاداری است، دسته‌های عزاداری وارد صحن انقلاب شده و پس از عزاداری و سینه‌زنی از سمت دیگر خارج می‌شوند تا دیگر هیئت‌ها نیز بتوانند به این صحن قدسی مشرف شوند.
برنامه عزاداری روز تاسوعای حرم مطهر رضوی از بعد از نماز صبح آغاز شده و تا ساعت ۱۴ طی سه نوبت برگزار خواهد شد. امروز آیت‌الله علم‌الهدی نیز در ویژه برنامه ظهر تاسوعای حرم مطهر رضوی به ایراد سخنرانی پرداخت و در ادامه مقتل حضرت عباس(ع) را خواند.
تا ساعات دیگر صحن انقلاب برای برگزاری آیین خطبه‌خوانی شب عاشورا آماده می‌شود، این مراسم طبق سنت هر سال بعد از نماز مغرب و عشاء برگزار خواهد شد.