در شب تاسوعای حسینی؛

حرم امام رضا(ع) سوگوار سقای دشت کربلا

به گزارش نویدتهران،حرم مطهر رضوی در شب تاسوعای حسینی، غرق در ماتم و عزا است و هزاران نفر از عاشقان و دلسوختگان در این شب برای عرض تسلیت به حرم مطهر رضوی مشرف شده‎اند.
در شب تاسوعای حسینی خیابان‎های منتهی به حرم امشب مملو از زائران و مجاوران و دسته‎های عزاداری است که در حال وارد شدن به حرم امام رضا(ع) هستند.
خیل عظیمی از عزاداران حسینی از اقصی نقاط کشور امشب خود را به حرم قدسی اباالحسن الرضا(ع) رسانده‎اند تا از برنامه‎های عزاداری، روضه‎خوانی و سینه‎زنی حرم بهرمند شوند.
امشب صحن‎ها و رواق‎های بارگاه منور رضوی در سوگ مصیبت ابا‎الفضل العباس(س) سیاه‌پوش است و بار دیگر دل شیعیان با ذکر مصایب مظلومیت خاندان اهل‌‌بیت عصمت و طهارت(ع) داغدار است.
صحن‌ها و رواق‌های حرم مطهر رضوی در این شب، حال و هوای ویژه‌ای دارد و خیل عظیمی از زائران در قالب دسته‌های سینه‌زنی و زنجیرزنی وارد صحن انقلاب اسلامی شده و شور و حال غیر قابل توصیفی را خلق کرده‎اند.
نوای مداحان و ذاکران در صحن و سرای رضوی طنین افکنده و نه‌ تنها جمعیت ده‏ها هزار نفری حاضر در صحن‌ها و بست‌های حرم مطهر ثامن‌الائمه(ع) را به خروش در آورده است.
از جمله برنامه‌های تبلیغی و مذهبی حرم مطهر به این مناسبت، برگزاری ویژه برنامه شب تاسوعا در رواق امام خمینی(ره) با حضور عموم زائران و مجاوران است که لحظاتی پیش با مرثیه‌سرایی و نوحه‌خوانی مداحان و ذاکران اهل بیت(ع) آغاز شد و تا ساعت ۱ بامداد ادامه خواهد داشت.
در ویژه برنامه شب تاسوعای حسینی آیت‎الله سیداحمد خاتمی به ایراد سخنرانی و حاج‎احمد واعظی به مدیحه سرایی و روضه‌خوانی خواهند پرداخت.