سردار ابراهیم کریمی:

حذف وثیقه دانشجویانی که ضمانت ستاد عمره و عتبات عالیات دارند

به گزارش نویدتهران،جانشین سازمان وظیفه عمومی ناجا گفت: دانشجویانی که برای پیاده روی اربعین حسینی از ضمانت ستاد عمره و عتبات عالیات استفاده می کنند، نیازی به پرداخت اینترنتی وثیقه 100 هزار تومانی ندارند.

سردار ابراهیم کریمی  اظهار کرد: به منظور ارائه تسهیلات بیشتر و تسریع در فرآیند صدور مجوز خروج از کشور، دانشجویانی که برای پیاده روی اربعین از ضمانت ستاد عمره و عتبات عالیات استفاده می کنند،دیگر نیازی به پرداخت اینترنتی وثیقه 100 هزار تومان ندارند.

وی بیان داشت: به منظور جلوگیری از بروز موانع در خروج از کشور در سفرهای بعدی، ضروری است دانشجویانی که از ضمانت ستاد مذکور بهره مند شده اند؛ حداکثر ظرف مدت دو هفته پس از بازگشت به کشور، فقط خود مشمول به همراه گذرنامه و شناسنامه به وظیفه عمومی محل تحصیل مراجعه کند.

این مقام ارشد انتظامی در خصوص فرآیند خروج از کشور برای بهره مندی از ضمانت ستاد عمره و عتبات عالیات به جای پرداخت وثیقه، گفت: دانشجو می بایست از طریق سامانه قرارگاه اربعین کد  سقا  را دریافت کند و وارد درگاه خدمات الکترونیک انتظامی www.epolice.ir شده و سپس کد ملی و کد سخا را وارد و درخواست خروج از کشور خود را ثبت کند و پس از تایید معافیت تحصیلی توسط دانشگاه مربوطه، کد”سقا” را وارد کرده و در نهایت ظرف 48 ساعت کاری ، مجوز خروج از کشور توسط سازمان وظیفه عمومی صادر خواهد شد.

جانشین سازمان وظیفه عمومی در خاتمه گفت: با صدور مجوز خروج از کشور، پیامکی از سوی این سازمان برای دانشجویان ارسال می شود که پس از دریافت پیامک می توانند برای دریافت گذرنامه اقدام کنند.