سردار حسين اشتري:

حدود ۳۵۰ هزار زائر حسيني از مرزهاي خوزستان وارد کشور شدند

%d8%ad%d8%b3%d9%8a%d9%86-%d8%a7%d8%b4%d8%aa%d8%b1%d9%8aفرمانده نيروي انتظامي در حاشيه بازديد از پايانه مرزي چزابه گفت: حدود ۳۵۰ هزار زائر حسيني از مرزهاي خوزستان وارد کشور شدند و روند بازگشت همچنان ادامه دارد.

سردار “حسين اشتري” در حاشيه بازديد از پايانه مرزي چزابه در جمع خبرنگاران گفت: اميدواريم در کنار خدماتي که نيروي انتظامي استان خوزستان با همکاري مسئولان و مردم ارائه مي دهند، بتوانيم پذيراي شايسته اي براي بازگشت زائران از کربلاي معلي باشيم.
به گزارش نوید تهران وبه نقل از پليس، وي افزود: تا کنون حدود ۳۵۰ هزار نفر از مرز شلمچه و چزابه وارد کشور شده اند و همچنان روند بازگشت زائران بدون مشکل در حال انجام است.
سردار اشتري در ادامه به تمهيدات ويژه اي که براي بازگشت زائران تدارک ديده شده، اشاره کرد و گفت: کارکنان نيروي انتظامي از جمله ماموران گذرنامه و پليس راهور آماده خدمت رساني به زائران هستند.
اين مقام ارشد انتظامي از زائران خواست؛ چنانچه در پايانه هاي مرزي و پارکينگ ها با ترافيک مواجه شدند، صبر پيشه کرده و هنگام خستگي از رانندگي پرهيز کنند.
فرمانده ناجا گفت: نيروي انتظامي از پنج ماه قبل اقدامات خود را براي خدمات رساني به زائران حسيني در سه مرز مهران، شلمچه و چزابه آغاز کرده است.
وي در ادامه به اقدامات مناسب فرماندهان انتظامي خوزستان و ايلام در برقراري امنيت مرزها اشاره کرد و گفت: به لطف خدا، عنايت امام حسين (ع) و عشق و علاقه مأموران براي خدمت به زائران ،حدود دو ميليون نفر از سه مرز کشور عبور کرده و يک سوم از اين افراد به کشور بازگشته اند.
سردار اشتري در ادامه از پذيرايي مردم خوزستان و ايلام از زائران حسيني تقدير کرد و گفت: در مسيرهاي منتهي به مرزهاي شلمچه ، چزابه و ايلام مردم با جان،مال و عشق از زائران حسيني پذيرايي مي کنند .
اين مقام ارشد انتظامي با بيان اينکه بازگشت زائران به کشور آغاز شده و در هفته جاري نيز افزايش پيدا مي کند، اظهار کرد: براي تسهيل در روند تردد، زائران به توصيه هاي پليس و قوانين و مقررات راهنمايي و رانندگي توجه کنند.
فرمانده نيروي انتظامي در خاتمه به زائران توصيه کرد: حين بازگشت از سفر عتبات عاليات چند ساعتي را در موکب ها استراحت کنند، تا با آرامش و بدون حادثه به مقصد بازگردند.