آیت‌الله‌العظمی سبحانی:

حاکمان میانمار با فکر و منطق اسلام مشکل دارند

به گزارش نویدتهران،حضرت آیت‌الله سبحانی گفتند: در میانمار حاکمان و سران دولت این کشور مسلمانان و زن و بچه‌های مظلوم و بی‌دفاع را از محل زندگی و خانه و کاشانه خود بیرون می‌کنند، چراکه آن‌ها از مبدأ بافکر و منطق اسلام و مسلمانان مخالف هستند.
حضرت آیت‌الله‌ سبحانی صبح امروز در درس خارج اصول که در مسجد اعظم قم برگزار شد، با اشاره به اهمیت مصلحت‌اندیشی در امور تصریح کردند: روال و رویه عقلا این بوده که همیشه و همواره خیر کثیر را بر شرّ قلیل مقدم داشته‌اند.
ایشان با لزوم عمل به طریق عدل و عدالت در منطق دین مبین اسلام گفتند: عقلا در مکتب اسلام همیشه به قول و گفتار عادل و درست عمل کرده‌اند و شرع مقدس و دین مبین اسلام نیز همواره این نوع از عمل و رفتار را مورد تأیید و امضای خود قرار داده است.
استاد خارج فقه و اصول حوزه علمیه قم بابیان حدیث شریفی از امیرالمؤمنین(ع) عنوان کردند: امیدواریم در کشور میانمار مسلمانان از زیر ظلم حاکمان جبار و ستمگر رهایی پیدا کنند.
حضرت آیت الله سبحانی ادامه دادند: در میانمار حاکمان و سران دولت این کشور مسلمانان و زن و بچه‌های مظلوم و بی‌دفاع را از محل زندگی و خانه و کاشانه خود بیرون می‌کنند، چراکه آن‌ها از مبدأ بافکر و منطق اسلام و مسلمانان مخالف هستند.
ایشان با اشاره به آیه‌ای از قرآن کریم درباره جبار بودن خداوند متعال تأکید کردند: خداوند متعال درآیات قرآن کریم بیان داشته‌اند که شکست مؤمنان را جبران خواهد کرد به شرطی که مقداری آن‌ها نیز مقداری گرفتاری و بلا را تحمل کنند و بعدازآن گشایش و پیروزی فرامی‌رسد.
حضرت آیت‌الله سبحانی با تأکید بر این نکته که مهلت و فرصتی که خداوند به کافران و ستمگران داده روزی به پایان خواهد رسید؛ خاطرنشان کردند: فرصت و مهلتی که خداوند به کافران داده به خاطر این است حکمشان به پایان برسد.
ایشان با بیان محسنات و نتایج مثبت تحمل گرفتاری و مشکلات توسط مؤمنان الهی تأکید کردند: درآیات قرآن کریم تصریح‌شده است که تحمل گرفتاری‌ها و تنگی‌های زندگی سبب می‌شود تا مؤمنان در برابر حوادث و پیشامدهای زندگی مانند آهن آبدیده شوند.