حجت‌الاسلام سهرابی:

حادثه سیل اخیر، فرصتی برای تقویت همدلی و همبستگی بین هموطنان ایجاد کرد

به گزارش نویدتهران،مدیرکل تبلیغات اسلامی تهران اظهار داشت: حادثه سیل اخیر، فرصتی برای تقویت همدلی و همبستگی بین هموطنان ایجاد کرد.

حجت‌الاسلام علی‌اصغر سهرابی، مدیرکل تبلیغات اسلامی تهران در جمع کارکنان این اداره کل و تبریک اعیاد شعبانیه، میلاد حضرت امام حسین، ابوالفضل العباس و حضرت زین‌العابدین امام سجاد علیهم‌السلام، به حادثه سیل اخیر در استان‌های غربی، جنوبی و جنوب غرب کشور اشاره و تصریح کرد: نزول این بلای طبیعی در کنار خسارات تأسف‌بار، فرصتی برای تقویت همدلی و همبستگی بین هموطنان ایجاد کرد.
حجت‌الاسلام سهرابی، اظهار داشت: نزول بلا گاهی مقدمه برکت، گشایش و نعمت است و برای این است برکتی بر امتی نازل شود و قبل از آن آمادگی و وجوه جمعی نیاز است.

وی، با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در اولین روز سال جدید که معظم له سال ۹۸ را سال فرصت‌ها، امکانات و گشایش عنوان کردند، اظهار داشت: برای اینکه رحمت و گشایش نازل شود، باید امت نیز حرکتی کنند و ظرفیتی نشان دهند و کار جمعی و خیر را انجام دهند، امروز می‌بینیم همه مردم بسیج شدند و به کمک هموطنان سیل‌زده شتافتند، طبیعتاً وقتی این همبستگی و اتصال مؤمنین ایجاد شود، رحمت خداوند نازل می‌شود. این همدلی و پیوستگی را امروز مشاهده می‌کنیم، هر یک از آحاد جامعه در حد امکانات خود کمک می‌کنند، همه مردم داوطلبانه حضور دارند، الحمدالله فرهنگی دینی وجود دارد، ان‌شاءالله این بلا برای ما رحمت و گشایش نیز داشته باشد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی تهران، اظهار کرد: مجاهدت گروه‌های مختلف در کمک‌رسانی به هموطنان در مناطق سیل‌زده، مقدمه نزول برکات و رضایت خدا است.
حجت‌الاسلام سهرابی، افزود: اداره کل تبلیغات اسلامی تهران پس از احصاء نیازهای مناطق درگیر سیل، برای هفته‌های آینده برنامه‌ریزی اعزام تدریجی کارکنان داوطلب و اعضای تشکل‌های دینی مردمی را ساماندهی و پی‌گیری خواهد کرد، ضمن اینکه رؤسای ادارات تبلیغات اسلامی شهرستان‌های استان، عضو ستاد مدیریت بحران هستند و با هماهنگی ستادها، اقدامات لازم را انجام می‌دهند.