حسین امیر عبداللهیان:

جهان اسلام در مسئله فلسطین موضع مشترک اتخاذ کند

فلسطین، صرفاً مسئله فلسطینی ها نیست و مهمترین مسئله جهان اسلام است، لازم است جهان اسلام در قضیه فلسطین موضع مشترک اتخاذ نمایند.

صلاح الزواوی، سفیر فلسطین با دستیار ویژه در امور بین الملل رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت وگو کرد.
امیر عبداللهیان در ابتدای این دیدار با تاکید بر اینکه فلسطین، صرفاً مسئله فلسطینی ها نیست و مهمترین مسئله جهان اسلام است، گفت: لازم است جهان اسلام در قضیه فلسطین موضع مشترک اتخاذ نمایند.
به گزارش نوید تهران،دبیرکل کنفرانس بین المللی حمایت از فلسطین در همین راستا به برگزاری کنفرانس حمایت از انتفاضه مردم فلسطین در آینده در تهران اشاره کرد و افزود: جمهوری اسلامی ایران به حمایت و پشتیبانی خود از مردم و مبارزان فلسطینی در مقابله با رژیم تروریستی و کودک کش صهیونیستی قویاً ادامه خواهد داد.
امیرعبداللهیان با تقبیح تلاش برخی کشورها برای عادی سازی روابط با تل آویو گفت: دیری نخواهد پایید که فلسطین تاریخی به پایتختی قدس شریف به پیکره جهان اسلامی بازمی گردد.
در ادامه این دیدار شیخ السفرای مقیم تهران و سفیر فلسطین نیز ضمن قدردانی از حمایت های جمهوری اسلامی ایران از مردم مظلوم فلسطین گفت: جمهوری اسلامی ایران کشور بزرگ و مهمی است و همواره به عنوان دوست و برادر در کنار ملت فلسطین بوده و ما هیچگاه حمایت های دولت و ملت جمهوری اسلامی ایران در قضیه فلسطین فراموش نخواهیم کرد.
وی با اشاره به اینکه موضوعات فرعی نباید ما را از موضوع اصلی جهان اسلام دور کند، یادآور شد: هر اقدامی که علیه کشورهای اسلامی رخ می دهد به نفع اسرائیل و صهیونیسم بین المللی است.
صلاح الزواوی، جمهوری اسلامی ایران را از حامیان اصلی در راه پایداری و احقاق حقوق مردم فلسطین دانست و از نقش اساسی مقام معظم رهبری، دولت، مجلس و ملت جمهوری اسلامی ایران در حمایت از مردم مظلوم فلسطین قدردانی کرد.