آیت الله امامی کاشانی در خطبه‌های نماز جمعه تهران:

«جهان اسلام» به شجاعت و انسجام نیاز دارد

به گزارش نویدتهران، آیت الله امامی کاشانی گفت: در جهان کنونی، «جهان اسلام» به شجاعت و انسجام نیاز دارد و الحمدلله در کشور ما انسجام و وحدت حول محور ولایت فقیه وجود دارد.
آیت‌الله محمد امامی کاشانی در خطبه‌های نماز جمعه امروز (۲۹ دی) تهران، ضمن خواندن فراز‌هایی از نهج‌البلاغه اظهار داشت: همانگونه که رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند، ما هم می‌گوییم که «راه باز است» و باید ریشه مشکلاتی نظیر تعطیل شدن کارخانه‌ها و واحد‌های تولیدی را پیدا و آن‌ها را مرتفع کرد.

وی افزود: اگر یک کارخانه و واحد تولیدی در کشور ما تعطیل می‌‎شود، مسئولان باید به سراغ ریشه مشکلات بروند؛ ببینند که آیا مشکل از ضعف مدیریت بوده یا کمبود نقدینگی و یا دیگر موارد.

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه دشمنانی که همه هدفشان این است که اسلام از بین برود، امروز دور تا دور ما را حضور دارند، عنوان کرد: در همین چند روزی که سیزدهمین کنفرانس مجالس کشور‌های اسلامی در تهران برگزار شد، رهبر معظم انقلاب اسلامی به مقامات خارجی که به تهران آمده بودند، فرمودند که «نباید نسبت به ماجرا‌های یمن و بحرین سکوت کرد».

وی ضمن انتقاد از سیاست‌های آمریکا، رژیم صهیونیستی و عربستان سعودی در یمن و بحرین، گفت: باید برای جهان اسلام دلسوزی کرد؛ در جهان کنونی، «جهان اسلام» به شجاعت و انسجام نیاز دارد و الحمدلله در کشور ما انسجام و وحدت حول محور ولایت فقیه وجود دارد.

آیت‌الله امام کاشانی همچنین در شروع خطبه دوم نماز جمعه، به خانواده‌های داغدار حادثه کشتی نفتکش ایرانی و همچنین تمام مردم کشورمان، حادثه جان باختن ۳۲ نفر از هموطنانمان را تسلیت گفت.