آیت الله امامی کاشانی در خطبه‌های نماز عید قربان؛

جهان اسلام باید در برابر اقدامات عوامل صهیونیسم بیدار شود

به گزارش نویدتهران،خطیب نماز عید سعید قربان با بیان اینکه فلسفه حج چاره اندیشی برای رفع مشکلات مسلمانان است، گفت: جهان اسلام باید در برابر اقدامات عوامل صهیونیسم بیدار شود.
آیت‌الله امامی کاشانی، امروز جمعه همزمان با عید سعید قربان در خطبه‌های نماز این عید بزرگ و با برکت، اظهار کرد: از عید قربان و قربانی کردن این پند را بگیریم که کارها همه دست خداست و خدا را بزرگ بشماریم و امور را به خدا واگذار کنیم و در دایره‌ای قرار گیریم که قرآن می‌فرماید:« و بشر المسلمین».

وی ادامه داد: خدمت به مردم و رفع گرفتاری‌های مسلمین و رعایت حقوق دیگران مواردی است که یک انسان مومن باید از آنها برخوردار باشد و تا زنده هست در وجود خود ایجاد کند.

آیت الله امامی کاشانی تصریح کرد: پیامی که مقام معظم رهبری به مناسبت حج صادر کردند متضمن این نکته بود که جهان اسلام باید بیدار شود و فلسفه حج همین است.

وی افزود: امت اسلامی باید از دولتها و روسای کشورها در مقابل این وضعی که صهیونیست‌ها یا عوامل آنها ایجاد کرده‌اند؛ مطالبه‌گری کنند . تفرقه و هدر دادن خونها و آن همه مشکلات اقتصادی، اوضاع کنونی جهان اسلام است.

خطیب نماز عید سعید قربان خاطرنشان کرد: توجه به منافع مسلمین، مسئله مهم حج است و ملتها باید از دولتها در این فریضه، امنیت جان و مال و حیثیت و آبرو را مطالبه کنند.

آیت الله امامی کاشانی با اشاره به اوضاع حاکم بر مسلمانان در فلسطین و سوریه و یمن و سایر نقاط، گفت: باید نخبگان جهان اسلام در فریضه حج، در مقابل این همه خون ریزی‌ها و جنایت‌ها، دولتها را متوجه تکالیف و وظایف خود کنند.

وی با اشاره به مخدوش شدن امنیت مسلمانان در شئون مختلف معنوی و اقتصادی و سیاسی، بیان داشت: فلسفه حج آن است که در آن نخبگان جهان اسلام به موضوعات و مشکلات مسلمین توجه کنند و برای رفع آن به تصمیم جمعی برسند.

خطیب نماز عید سعید قربان با اشاره به بهره‌مندی ایران اسلامی از نعمت ولایت، گفت: جمهوری اسلامی از ولایت برخوردار است که نیابت امام زمام(عج) است؛ با این حال می‌بینیم که دشمنان در سودای از بین بردن وحدت و انسجام در کشور هستند و در چنین شرایطی رسیدگی به دیگران و رسیدگی به امور و مشکلات جهان اسلام، یک تکلیف و وظیفه است.

آیت الله امامی کاشانی در پایان خاطرنشان کرد: از همه شهدا بویژه شهید حججی تجلیل می کنیم و امیدواریم همه در این عید بزرگ مهمان امام زمان(عج) باشند.