سردار حسین اشتری:

جمهوری اسلامی ایران جزء پنج کشور دارای قدرت دفاعی برتر

به گزارش نویدتهران، فرمانده نیروی انتظامی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران جزء پنج کشور دارای قدرت دفاعی برتر است، گفت: روحیه و فرهنگ دفاع مقدس در گوشت و پوست نیروهای مسلح جاری است.

سردار حسین اشتری در مراسم عطرافشانی مزار شهدا اظهار داشت: بر روح بلند ملکوتی امام راحل و ارواح طیبه شهدای انقلاب اسلامی، دوران دفاع مقدس، شهیدان عرصه نظم و امنیت، مدافعان حریم و حرم درود و رحمت می فرستیم و برای فرماندهی معظم کل قوا حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای عزیز آرزوی سلامتی و طول عمر باعزت داریم.

وی با تسلیت ایام سوگواری آقا ابا عبدالله الحسین (ع) خطاب به مدعوین افزود: امید است عزاداری های همه ما در ماه محرم الحرام و صفر مورد توجه و قبول حق باشد.

فرمانده نیروی انتظامی ضمن خیرمقدم به خانواده معزز و معظم شهدا ادامه داد: حضور مادران، پدران، همسران و فرزندان شهیدان گرانقدر و همچنین جانبازان عزیز را در این محفل نورانی و معنوی قدر می دانیم.

وی در ادامه با تقدیر از دست اندرکاران برگزاری آیین عطرافشانی مزار شهدا خاطر نشان کرد: فرا رسیدن هفته نیروی انتظامی را نیز به سبزپوشان ناجا، خانواده های گرانقدرشان و آحاد مردم عزیز تبریک می گویم.

سردار اشتری با اشاره به شعار هفته نیروی انتظامی در سال جاری با عنوان؛” پلیس هوشمند ، امین مردم” بیان کرد: توفیق داشتیم در اولین روز از هفته ناجا در حرم مطهر امام راحل و مزار شهدا حضور یابیم تا بار دیگر با آرمان های امام راحل و شهدا تجدید میثاق و عهد و بیعت مان را با مقام معظم رهبری اعلام و تجدید کنیم.

عالی ترین مقام انتظامی کشور با تأکید بر اینکه راه امام و شهدا را تحت ولایت و زعامت مقام معظم رهبری ادامه خواهیم داد تصریح کرد: مقام معظم رهبری در تعبیری کارکنان نیروی انتظامی را “مجاهدان فی سبیل الله” نامیدند و یا معظم له خطاب به کارکنان ناجا فرمودند؛” شما مورد توجه و مورد قبول مردم هستید”، ” شما حافظان نظم و امنیت هستید”، ” شما رکن مهم امنیت هستید” و … این عبارات و ده ها و صدها نمونه از این تعابیر قابل تأمل، مطالعه، بررسی و پژوهش است.

وی با بیان اینکه فرمایشات معظم له حکیمانه و بیانگر اشراف فرماندهی معزز کل قوا بر نیروی انتظامی است ، عنوان کرد: باید قدردان این تعابیر و نگاه مقام معظم رهبری به نیروی انتظامی باشیم.

سردار اشتری با اشاره به تنوع و گستردگی مأموریت های پلیس ادامه داد: نیروی انتظامی امروز وظیفه خطیر تأمین نظم و امنیت جامعه را عهده دار است و سبزپوشان ناجا در ۸ هزار و ۷۵۵ کیلومتر مرز آبی ، خاکی و … برای تأمین امنیت حضور دارند.

وی با اشاره به ایثارگری های نیروهای پلیس برای تأمین نظم و امنیت کشور از نقطه صفر مرزی تا مرکز خاطر نشان کرد: نیروی انتظامی سالیانه میلیون ها خدمات به مردم ارائه می کنند و از حیث خدمت رسانی به مردم بی بدیل است.

فرمانده نیروی انتظامی اضافه کرد: امنیت از بالاترین نعمت ها می باشد که به حول و قوه الهی و به برکت خون شهدای عزیز، هدایت های حکیمانه مقام معظم رهبری و همت نیروهای مسلح اعم از ارتش، سپاه و نیروی انتظامی امنیت باثباتی را در کشور داریم.

وی با اشاره به انسجام و اتحاد نیروهای مسلح خاطر نشان کرد: نیروهای مسلح اعم از ارتش، سپاه پاسداران و نیروی انتظامی تحت فرماندهی مقام معظم رهبری هستند و امروز ما جزء ۵ کشور برتر در قدرت دفاعی هستیم. در واقع جمهوری اسلامی ایران جزء ۵ کشور دارای قدرت دفاعی برتر در دنیا می باشد.

سردار اشتری با تأکید بر اینکه امروز روحیه و فرهنگ دفاع مقدس در گوشت و پوست نیروهای مسلح جاری است، ادامه داد: این روحیه مجاهدت، ایثار و ولایت توانسته امنیت برای کشور به ارمغان بیاورد و با تکیه بر این روحیه توانسته ایم بر مشکلات فائق آییم.

وی افزود: امروز روحیه ایثار و مقاومت شهدا و رزمندگان دوران دفاع مقدس فرامرزی شده و شاهد مقاومت مردم در کشور یمن ، عراق، سوریه و لبنان هستیم؛ در واقع این انتفاضه و مقاومت در امتداد خون شهدای دوران دفاع مقدس به وجود آمده است.

سردار اشتری با بیان اینکه شهدا متعلق به همه آزادیخواهان جهان هستند، تصریح کرد: یک شهید صرفا متعلق به یک خانواده یا کشور نیست بلکه شهید و آرمان هایش متعلق به آزادیخواهان جهان است. راه شهدا روحیه بخش و قوت بخش همه آزادیخواهان می باشد.

وی با تأکید بر اینکه راه شهدا را ادامه می دهیم، خاطر نشان کرد: نیروی انتظامی بیش از ۱۳ هزار شهید ، ۲۲ هزار جانباز و ۲ هزار آزاده برای تأمین نظم و امنیت تقدیم نظام و انقلاب کرده است، ادامه داد: همه ما باید راه شهدا را ادامه دهیم و در مسیری که حضرت امام راحل و مقام معظم رهبری ترسیم کرده اند حرکت کنیم.

وی ادامه داد: همه ما باید قدردان شهدا و خانواده هایشان باشیم ، همکاران سبزپوش من در جای جای کشور ثابت کردند که رهرو راه شهیدان هستند و برای تأمین امنیت کشور تا پای جان پیش می روند .

وی در بخش دیگری از سخنان خود به مأموریت نیروی انتظامی برای برگزاری مراسم معنوی اربعین اشاره و بیان کرد: نیروهای پلیس این توفیق را دارند که با حضور در مرزهای چهارگانه به زوار اربعین خدمت کنند و این خدمت را توفیق ، افتخار و برکت می دانند.

فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به سفر روز گذشته اش به خوزستان یادآور شد: روز گذشته از مرزهای شلمچه و چذابه بازدید داشتم و از نزدیک شاهد بودم که همکارانم با عشق و علاقه به زوار اربعین خدمت می کنند.

سردار اشتری در پایان گفت: ان شاء الله عاقبت همه ما به شهادت ختم شود و شرمنده حضرت امام (ره)، شهدا و خانواده معظم شهدا نباشیم و بتوانیم توفیق سربازی مقام معظم رهبری را به شایستگی ذاشته باشیم.

گفتنی است، همزمان با اولین روز از هفته ناجا فرمانده و کارکنان نیروی انتظامی با حضور در حرم مطهر حضرت امام با آرمان های امام و شهدا تجدید میثاق کردند. عطرافشانی و گل افشانی مزار شهدا بخش دیگری از برنامه های امروز وی درهفته ناجا بود.