سردار محمد مسعود زاهدیان خبرداد:

جمع آوری و ساماندهی بیش از 13 هزار معتاد متجاهر در تهران

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا با تشریح اقدامات این پلیس برای جمع آوری و ساماندهی معتادان متجاهر در شهر تهران گفت : از ابتدای سال جاری تا کنون طی 52 مرحله، 13 هزار و 421 نفر معتاد متجاهر مرد از مناطق آلوده شهر تهران، جمع آوری و به مراکز ترک اعتیاد مجاز تحویل داده شدند.
سردار محمد مسعود زاهدیان در تشریح اقدامات پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا در خصوص جمع آوری معتادان متجاهر، اظهار کرد : جمع آوری و پاکسازی نقاط آلوده شهر تهران از لوث معتادان متجاهر یکی از اولویت های اصلی این پلیس است.
به گزارش نوید تهران وبه نقل ازپلیس،وی افزود : با توجه به ظرفیت های ایجاده شده در راستای نگهداری و درمان معتادان متجاهر، از ابتدای سال جاری تا کنون طی 52 مرحله، 13 هزار و 421 نفر معتاد متجاهر مرد از مناطق آلوده شهر جمع آوری و به مراکز ترک اعتیاد مجاز تحویل داده شدند.
رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا ادامه داد: از میان این تعداد معتاد، 8 هزار و 439 نفر در مراکز ترک اعتیاد پذیرش و 4 هزار و 249 نفر از این افراد به علت داشتن بیماری های مختلف پالایش شدند.
سردار زاهدیان مطرح کرد: از مجموع معتادان جمع آوری شده بیش از 4 هزار نفر توسط سر کلانتری هفتم با اولویت قرار دادن ” میدان شوش”، “محله هرندی” و خیابان های اطراف ، جمع آوری شدند.
این مقام ارشد انتظامی اضافه کرد: هم زمان با اجرای طرح های جمع آوری و ساماندهی معتادان متجاهر، با اولویت قرار دادن برخی محلات ، منطقه “هرندی” نیز از وجود معتادان متجاهر پاکسازی شد.
وی یاد آور شد : علیرغم تلاش های صورت گرفته از سوی پلیس، رده های انتظامی و همچنین شهرداری محل، به دلیل شرایط خاص جغرافیایی و اجتماعی، متاسفانه همچنان این محل، مکانی مناسب برای حضور و تجمع معتادان می باشد.
سردار زاهدیان با اشاره به اینکه عدم ایجاد ظرفیت کافی باعث خلل در ماموریت های این پلیس در فرایند جمع آوری معتادان متجاهر است، گفت : با توجه به ظرفیت 4 هزار نفری که به تازگی توسط شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر ایجاد شده است، پاکسازی منطقه شوش و دیگر مناطق آلوده شهر تهران از معتادان متجاهر به جد دنبال می شود.