آیت‌الله ‌مجتهد‌شبستری:

جلوگیری از ورود افراد سودجو به انتخابات

%d8%aa%d8%a8%d8%b1%db%8c%d8%b2نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه مسئولان ذی‌ربط اجازه ندهند کسانی که در سودای شهرت و پول هستند به جمع اعضای شوراهای اسلامی بپیوندند، گفت: از ورود افراد سودجو به شورای اسلامی شهرها جلوگیری شود.

آیت‌الله محسن مجتهد شبستری عصر امروز در دیدار با اعضای هیئت نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستاهای آذربایجان شرقی جلب رضایت خداوند و اجرای مُرّ قانون را از معیارهای اصلی تایید صلاحیت افراد دانست و اظهار داشت: در تعیین صلاحیت کاندیداهای مجلس و شورا اگر کاردانی و تعهد افراد معیار قرار داده شود قطعاً در انتخاب افراد شایسته برای مردم کمک می‌کند.

به گزارش نوید تهران وبه نقل ازتسنیم،وی با اشاره به اینکه مسئولان ذی‌ربط اجازه ندهند کسانی که در سودای شهرت و پول هستند به جمع اعضای شوراهای اسلامی بپیوندند، افزود: از ورود افراد سودجو به شورای اسلامی شهرها جلوگیری شود و مانند بررسی صلاحیت از سوی شورای نگهبان عمل شود.

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان شرقی با اشاره به آیه‌هایی از قرآن کریم، ادامه داد: در کشور ما شورای شهر و روستا یک مسئله‌ای است که در قانون اساسی آمده ولی در حد اهمیت مجلس شورای اسلامی نیست و از وظایف اصلی شورای شهر انتخاب شهردار است، مابقی مسائل هم فوری و ضروری نیست.

امام جمعه تبریز بابیان این‌که درگذشته برخی از کاندیداها برای تأیید صلاحیت به نمایندگان مجلس متوسل می‌شدند، گفت: متأسفانه در دوره‌های قبلی افرادی به هر طریقی به دنبال گرفتن صلاحیت بودند درحالی‌که لایق شورا نبودند و از طرفی خود را از رسانه ملی مطرح می‌کردند که باعث خدشه‌دار شدن حیثیت تبریز می‌شد.

عضو مجلس خبرگان رهبری اعضای هیئت نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا و شورای نگهبان بایستی از ورود افراد غیر متعهد جلوگیری کنند، تأکید کرد: این هیئت بایستی بدون جانب‌داری در بررسی صلاحیت‌های کاندیداها دقت و توجه لازم را داشته باشند تا افراد صالح و مؤمن به صحن شورای اسلامی راه یابند.

آیت‌الله مجتهد شبستری اطلاع از وضعیت جامعه و مشکلات مردم را از خصوصیات کاندیداهای اصلح شورای اسلامی شهر برشمرد و گفت: کاندیداها علاوه بر این‌که باید از وضعیت اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی شهر خود با خبر باشند بلکه متعهد نیز باشند چرا که متخصص و متعهد بودن از خصوصیات بارز یک کاندیدای اصلح است.

وی در پایان با تأکید بر اینکه در تأیید صلاحیت کاندیداها بایستی پایبندی به‌نظام و انقلاب و ولایتمداری نیز ملاک قرار داده شود، خاطرنشان کرد: متعهد، مؤمن و ولایتمدار بودن از جمله خصوصیات یک کاندیدا بوده درحالی‌که باید افراد پاک دست نیز باشند تا بتوانند در مسیر اجرای فرامین رهبری به‌درستی حرکت کنند.