رئیس کل دادگاه‎های عمومی و انقلاب تهران؛

جلوگیری از خطا در ابلاغ و رفع اطاله دادرسی از طریق سامانه ثنا / رشد 41 درصدی آمار ابلاغ الکترونیک قضایی در تهران

به گزارش نویدتهران،پوریانی گفت: در 6 ماهه نخست امسال ثبت نام در سامانه ثنا با رشد 41 درصدی همراه بوده و ساماندهی ابلاغ‌ها به صورت الکترونیک در راستای تسهیل خدمت رسانی به مردم به صورت جدی پیگیری شده است.

عباس پوریانی از رشد 41 درصدی آمار ابلاغ الکترونیک قضایی در تهران خبر داد و گفت: در 6 ماهه نخست امسال ثبت نام در سامانه ثنا با رشد 41 درصدی همراه بوده و ساماندهی ابلاغ‎ها به صورت الکترونیک در راستای تسهیل خدمت رسانی به مردم به صورت جدی پیگیری شده است.

وی ادامه داد: استفاده از سیستم ابلاغ الکترونیک قضایی (ثنا) کاهش قابل توجه مراجعات مردم به مراجع قضایی و تسریع در روند دادرسی را در پی داشته است.

پوریانی با تاکید بر اجرایی شدن ماده‌ی 655 قانون آیین دادرسی کیفری اضافه کرد: با برنامه ریزی دقیق و رفع موانع موجود انتظار می‌‏رود شاهد رشد بیش از پیش استفاده از سامانه ابلاغ الکترونیک باشیم.

رئیس کل محاکم تهران در پایان در ارتباط با مزایای ابلاغ الکترونیک قضایی خاطرنشان کرد: تسریع در امر رسیدگی، رفع اطاله دادرسی ها، کاهش موجودی شعب، جلوگیری از هرگونه تخلف و خطا در امر ابلاغ، کاهش هزینه ها و اطلاع رسانی سریع و لحظه‌ای، حفظ حریم خصوصی را از جمله مزایای طرح ابلاغ الکترونیک است.