جشن میلاد امام علی(ع) در حرم رضوی برگزار می‌شود

به گزارش نویدتهران،معاون تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی از برگزاری جشن میلاد با سعادت حضرت امیر المومنین(ع) در حرم مطهر رضوی خبر داد.
حجت‌الاسلام سیدجلال حسینی با اعلام این خبر اظهار کرد: ویژه برنامه جشن شب میلاد حضرت علی(ع) مصادف با جمعه ۱۰ فروردین ماه از ساعت 20 تا 22 در رواق امام خمینی(ره) تدارک دیده شده است و در این مراسم باشکوه حجت‌الاسلام والمسلمین سید حمید میرباقری به ایراد سخنرانی و آقایان ابراهیم قانع و عباس حیدرزاده به مدیحه‌سرایی می‌پردازند.
وی اجرای روایتگری توسط سیدجواد هاشمی و شعرخوانی حمیدرضا برقعی را از دیگر برنامه¬های شب میلاد این امام همام در حرم مطهر رضوی ذکر کرد.
وی خاطرنشان کرد: ویژه برنامه‌ روز میلاد امام علی(ع) نیز از ساعت 10 تا 12 در رواق امام خمینی(ره) برپا می‌شود.
حسینی ادامه داد: حجت‌الاسلام والمسلمین قرائتی نیز سخنران این مراسم است و آقایان واعظی، احمد اهور، فیاض حسن لو، عباس شاه زیدی و مسعود یوسف پور به شعرخوانی و مدیحه سرایی می¬پردازند.
حسینی افزود: برگزاری جلسات پرسمان دینی با حضور اساتید برجسته کشوری، جلسات پرسش و پاسخ حلقه‌های معرفت، اجراي برنامه جنگ «جوانه هاي معرفت» در رواق دارالهدایه، مسابقه، سخنرانی و بیان احکام ویژه زائران غیر ایرانی، اجرای برنامه ویژه خواهران در رواق حضرت زهرا(س)، پخش برنامه‌ها و مراسم مذهبی از طریق پایگاه اینترنتی razavitv.aqr.ir از دیگر برنامه‌هایی است که در این روز برای زائران و مجاوران حرم رضوی در نظر گرفته شده است.