دادستان کرمانشاه تشریح کرد:

جزییات برنامه های ویژه راهپیمایی اربعین حسینی

به گزارش نویدتهران،دادستان عمومی و انقلاب کرمانشاه از استقرار مرکز فوریت های قضایی به صورت شبانه‌روزی و ارائه خدمات قضایی به زائران حسینی خبر داد.

محمدحسین صادقی دادستان کرمانشاه گفت: با عنایت به واقع شدن استان کرمانشاه در مسیر تردد زائران اربعین حسینی و تردد بیش از دو میلیون زائر از این استان دستگاه قضایی استان کرمانشاه هم در جهت عمل به وظایف قانونی خود در آمادگی کامل به سر می برد.

وی در تشریح جزییات برنامه ریزی های انجام شده از استقرار مرکز فوریت‌های قضایی (کشیک) در مسیر راهپیمایی زائران به صورت شبانه روزی و حضور مستمر قضات تحقیق جهت ارائه خدمات قضایی از نقطه ورود زوار به استان در شهرستان کنگاور تا مرز خسروی خبر داد و گفت: شعبه ویژه رسیدگی نیز در نقطه صفر مرزی جهت رسیدگی فوری به جرایم مرتبط از قبیل خروج غیر قانونی از مرز و … استقرار یافته است.

صادقی افزود: به پیشنهاد رییس کل محترم دادگستری استان از ظرفیت محکومین به مجازات های جایگزین حبس نیز به منظور ارائه خدمات رفاهی و عمومی به زائرین و پاکسازی محیط تردد استفاده خواهد شد.

وی همچنین از نظارت بر موکب ها و مسیر تردد زائران و جلوگیری از فعالیت افراد بدون مجوز و تقویت گشت های انتظامی به منظور پیشگیری از وقوع جرایمی مانند عبور غیرمجاز، سرقت، خرید و فروش مواد مخدر، تکدی‌گری و انجام اقدامات غیربهداشتی خبر داد.

دادستان کرمانشاه تاکید کرد: شناسایی نقاط حادثه خیز و اتخاذ تدابیر ترافیکی ویژه، نظارت بر پارکینگ ها، استفاده از فضاهای عمومی مدارس، مساجد و… نظارت جدی بر فعالیت رستوران ها و ارائه خدمات با کیفیت، جلوگیری از گران فروشی، هماهنگی با شرکت های بیمه در ارائه خدمات در اسرع وقت از مهمترین تصمیمات اخذ شده با هدف تسهیل در برگزاری راهپیمایی اربعین از مسیرهای واقع در استان کرمانشاه است.

دادستان کرمانشاه در پایان با تاکید بر اینکه خروج بدون پاسپورت و اخذ ویزا امکان پذیر نیست و جرم است، تاکید کرد: هموطنان عزیز با گذرنامه و اخذ ویزا به این سفر معنوی اقدام کنند؛ چرا که خروج غیرقانونی جرم است و متخلفان در ایران و عراق با واکنش کیفری مواجه خواهند شد.