آخرین آمار طرح نظارت نوروزی سازمان تعزیرات اعلام شد؛

جریمه ۲۲۶ میلیارد تومانی متخلفان در ۳۰ روز/ عدم درج قیمت و گرانفروشی در صدر تخلفات

به گزارش نویدتهران،سخنگوی طرح نظارت نوروزی سازمان تعزیرات حکومتی از جریمه ۲۲۶ میلیارد تومانی متخلفان نوروزی خبر داد و بیشترین پرونده های تشکیل شده را مربوط به عدم درج قیمت و گرانفروشی عنوان کرد.
«سیدیاسر رایگانی» سخنگوی طرح نظارت نوروزی سازمان تعزیرات حکومتی گفت: طی ۳۰ روز همکاری دستگاه های نظارتی اعم از سازمان صنعت، معدن و تجارت، اتاق اصناف ایران،نیروزی انتظامی، سازمان دامپزشکی، دانشگاه های علوم پزشکی تعداد ۱۹ هزار و ۷۱ تیم گشت مشترک در سراسر کشور با حضور در محل های احتمالی تخلف به بررسی و رسیدگی به تخلفات پرداختند و این رقم در مقایسه با طرح سال گذشته نشانگر تشکیل ۹ هزار گشت مشترک بیشتر در سراسر کشور و همکاری خوب دستگاه های نظارتی است.
وی افزود: حاصل تلاش همکاران ما در سراسر کشور تشکیل ۳۶ هزار و ۳۰۱ فقره پرونده بوده که پس از رسیدگی به این پرونده ها متخلفان به پرداخت ۲۲۶ میلیارد و ۲۳۰ میلیون تومان جزای نقدی در حق صندوق دولت جریمه شدند.
رایگانی تصریح کرد: بیشترین پرونده های تشکیل شده مربوط به استان های تهران، خراسان رضوی، اصفهان و مازندران می باشد و کمترین پرونده ها در استان های خراسان جنوبی، ایلام و چهار محال و بختیاری تشکیل شده است.
سخنگوی طرح نظارت نوروزی سازمان تعزیرات اظهار داشت: عدم درج قیمت با ۱۵ هزار و ۸۶۵ پرونده و گرانفروشی با ۹ هزار و ۸۰۳ پرونده و عدم ارائه فاکتور با ۵ هزار و ۱۰ پرونده بیشترین فراوانی تخلفات طرح امسال را به خود اختصاص داده است.
وی با بیان این مطلب که هدف این سازمان در طرح نظارت نوروزی پرونده سازی نبوده است، خاطر نشان کرد: اولویت بازرسی های انجام گرفته اصلاح تخلفات بوده و در همین راستا ۶ هزار و ۲۴۳ مورد تذکر برای اصلاح و پیشگیری از تخلفات ارائه شده است و در بازرسی ها ۵ هزار و ۵۱۲ واحد صنفی نیز تخلفی نداشتند.
رایگانی در خاتمه گفت: متهمان در حوزه کالا و خدمات اعم از گرانفروشی، کم فروشی، عدم درج قیمت، عدم ارائه فاکتور به پرداخت ۱۰۷ میلیارد و ۷۱۲ میلیون تومان، در حوزه بهداشت، درمان دارو و دامپزشکی به پرداخت یک میلیارد و ۷۴ میلیون تومان و متهمان پرونده های قاچاق کالا و ارز به پرداخت ۱۱۷ میلیارد و ۴۴۳ میلیون تومان جزای نقدی در حق صندوق دولت محکوم شده اند.