سردار حسین رحیمی :

جرایم مسلحانه و خشن طی یک سال گذشته در تهران به صفر رسیده است

به گزارش نویدتهران،فرمانده انتظامی تهران بزرگ با اعلام اینکه تامین امنیت تفرجگاه ها به جد در دستور کار پلیس قرار دارد، گفت: با تلاش همکارانم در مجموعه پلیس های آگاهی و پیشگیری پایتخت، میزان سرقت های مسلحانه و خشن در یک سال گذشته به صفر رسیده است.

سردار حسین رحیمی در جمع خبرنگاران با اشاره به اجرای سومین مرحله از طرح برخورد با اراذل و اوباش شهر تهران، اظهارداشت: در این مرحله از طرح، ۱۸۱ واحد صنفی متخلف از جمله باشگاه های ورزشی، قهوه خانه ها، ۵۰ پارک و تفرجگاه و ۲۰ نقطه از مناطقی که شهروندان به پلیس اعلام کرده بودند، از سوی ماموران تحت کنترل و پاکسازی قرار گرفت.

وی اعلام کرد: با تلاش همکارانم در مجموعه پلیس امنیت عمومی و نیز ماموران یگان امداد پایتخت، طی ۲۴ ساعت گذشته، ۱۹۵ نفر از اراذل و اوباش سطح یک، دو و سه دستگیر شدند.

رئیس پلیس پایتخت بر نظارت و مراقبت بیشتر بر فرزندان از سوی خانواده ها تاکید و تصریح کرد: در این طرح،متاسفانه ۴۰ نفر از افراد دستگیر شده زیر ۱۸ سال سن دارند که پس از ارشاد به خانواده ها بازگردانده شدند؛ همچنین بیش از ۹۰ نفر از متهمان دستگیر شده، سابقه دار هستند که برخی به تازگی از زندان آزاد شده اند.
فرمانده انتظامی تهران بزرگ ضمن هشدار به اخلال گران نظم و امنیت جامعه و اوباش، تصریح کرد: مبارزه پلیس سلسله وار و به صورت مستمر، در تمام بخش های پلیس با تمام قدرت ادامه دارد، پلیس با اقتدار با گردنکشان و برهم زنندگان نظم و امنیت جامعه برخورد خواهد کرد بنابراین از شهروندان در خواست داریم در صورت بروز مساله ایی می توانند مراتب را از طریق مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ با پلیس در میان بگذارند.

سردار رحیمی ادامه داد: در هفته ولایت و با آغاز طرح بخشودگی جرایم راهنمایی و رانندگی از سوی پلیس پایتخت، تاکنون ۲ هزار و ۸۰۰ دستگاه موتورسیکلت و خودرو که تخلفات بالای یک میلیون تومان داشته و توقیف شده بودند، آزاد شده اند.

وی درباره امنیت تفرجگاه ها، گفت: تامین امنیت تفرجگاه ها یکی از مباحث مهم و مورد مطالبه مردم است که به جد در دستور کار پلیس قرار دارد.

رئیس پلیس پایتخت درباره ترافیک ابتدای مهر ماه، گفت: در خصوص ترافیک شهر تهران در شهریور ماه امسال باید گفت مشکلی جدی وجود ندارد و برای مهر ماه نیز جلساتی برگزار کرده و برنامه ریزی های مفصلی داریم.

سردار رحیمی به شهروندان قول داد که از ابتدای مهر ماه تا ۱۵ مهر، مشکل ترافیکی در شهر تهران نداشته باشیم.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ، با بیان اینکه بیش از ۶ هزار از رانندگان سرویس های مدارس تحت آموزش قرار گرفته اند، گفت: خانواده ها مطلع باشند هنگام ثبت نام برای سرویس مدارس فرزندانشان، حتما تاییدیه پلیس و آموزش و پرورش را مد نظر قرار دهند.

سردار رحیمی به تماس روزانه ۳۳ هزار نفر از سوی شهروندان با مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰، گفت: از بین این تماس ها ۱۳ هزار تماس عملیاتی می شود که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته این تماس ها حدود ۱۰ درصد افزایش داشته که این نشانه اعتماد بیشتر مردم به پلیس است.

رئیس پلیس پایتخت در خاتمه به کاهش آمار جرایم خشن اشاره و تصریح کرد: با تلاش همکارانم در مجموعه پلیس های آگاهی و پیشگیری، میزان سرقت های مسلحانه و خشن در یک سال گذشته به صفر رسیده است.