آیت الله العظمی مکارم در دیدار فرمانده ناجا:

جدایی کردستان عراق شکست خواهد خورد

به گزارش نویدتهران،یکی از اهداف مهم دشمنان از تجزیه عراق این است که کردستان عراق را نیز مانند شمال این کشور ویران کنند؛ اما با هوشیاری تمام کشورهای منطقه یک بار دیگر شکست خواهند خورد.
حضرت آیت الله مکارم شیرازی امروز در دیدار سردار اشتری فرمانده ناجا که در دفتر معظم له در قم برگزار شد، به اهمیت امنیت در همه عرصه ها پرداختند و گفتند: فعالیت نیروی انتظامی در ایام سوگواری ماه محرم بسیار چشمگیر بوده در حالی که در سطح کشور صدها هزار مجلس و مراسم سوگواری برگزار شده، اما با لطف خدا تلاش و همت نیروی انتظامی و هیچ آسیبی به وجود نیامد.
ایران یک جزیره امن است
ایشان با اشاره به حادثه تروریستی اخیر آمریکا افزودند: یک نفر دست تنها تلفات جبران ناپذیری به یک مهمانی وارد می کند، بنابراین باید خدا را شکر کرد که در این دنیای نا امن ایران یک جزیره امن است.
معظم له ادامه دادند: مسئله قمه زنی نیز در محرم امسال بسیار کمتر شده که نشان از آگاهی های عمومی مردم و تلاش نیروی انتظامی دارد امیدواربم در سال های آینده دیگر شاهد قمه زنی به صورت آشکار نباشیم.
ایشان با اشاره به حدیثی تصریح کردند: دو نعمت است که ناشناخته است که امنیت یکی از مهمترین این نعمت هاست و قدر آن زمانی مشخص می شود که آن را از دست بدهیم که نمونه آن را در جنگ تحمیلی تجربه کردیم.
حضرت آیت الله مکارم با اشاره به مسئله کردستان عراق گفتند: هدف از این طرح، ایجاد پایگاه در منطقه است، اما با همکاری های سه کشور پیرامون کردستان این طرح موفق نخواهد شد و امنیت این منطقه همچنان بیشتر از گذشته خواهد بود.
این مرجع تقلید تاکید کردند: هدف اصلی دشمن در حال حاضر فضای مجازی است و امید دشمن نیز به آن بیشتر از فضاهای دیگر است و شیطنت های خود را در این فضا می ریزد، بنابراین باید یکی از اولویت‌های اصلی کشور فضای مجازی باشد؛ چرا که عامل بسیاری از آسیب ها از جمله طلاق همین ارتباطات مجازی است.
حضرت آیت الله مکارم شیرازی خاطر نشان کردند: باید نیروی انتظامی در جذب پرسنل خود از افراد مومن و متدین استفاده کند، چرا که در روزها سخت همین افراد هستند که به کمک کشور می آید که شهدای مدافع حرم نمونه برجسته این گونه انسان هایی است که محصول مستقیم دعاهای ندبه و توسل است.
معظم له تصریح کردند: هدف عمده دشمن سم پاشی در اعتقادات مردم است؛ چرا که اگر این پشتوانه از جوانان گرفته شود دشمن می تواند راه نفوذ خود را پیدا کند، تشییع پیکر شهید حججی نمونه ای بود که آنها نمی توانند این گونه تصاویر را تحمل کنند.
ایشان در پایان گفتند: یکی از اهداف مهم دشمنان از تجزیه عراق این است که کردستان عراق را نیز مانند شمال این کشور ویران کنند؛ اما با هوشیاری تمام کشورهای منطقه یک بار دیگر شکست خواهند خورد.